Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Koronawirus w Polsce. Zapadła decyzja o częściowym zamknięciu galerii handlowych

- Tu wchodzi w grę ludzkie życie. Nie możemy się z taką decyzją nie zgodzić - mówi money.pl Mikołaj Nowak z Polskiej Rady Centrów Handlowych. Galerie handlowe decyzją rządu mają być zamknięte od nocy z piątku na sobotę. To jeden z środków mających pomóc ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Lukasz Szumowski (Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER)

Decyzja o zamknięciu centrów handlowych jest jedną z kilku, którymi rząd chce ograniczyć rozprzestrzenianie się wywoływanej przez koronawirus choroby Covid-19. Pozostałe to przywrócenie kontroli na granicach, zamknięcie granic dla cudzoziemców, zamknięcie nieba dla komercyjnych lotów międzynarodowych, zamknięcie restauracji, barów, pubów i kasyn oraz ograniczenie zgromadzeń powyżej 50 osób.

Bartłomiej Sienkiewicz o koronawirusie: to jest także choroba państw:

- Z piątku na sobotę ograniczamy działalność galerii handlowych, w których pozostaną otwarte wszystkie sklepy spożywcze, apteki drogerie czy pralnie - powiedział na piątkowej konferencji prasowej Mateusz Morawiecki.

Zapytaliśmy o opinię przedstawiciela Polskiej Rady Centrów Handlowych. - Tu wchodzi w grę ludzkie życie. Nie możemy się z taką decyzją nie zgodzić - mówi nam Mikołaj Nowak z PRCH. - Te działania mają na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa. Wydaje się, że wszelkie środki, które podejmuje rząd, trzeba przyjąć i wdrożyć. Tu nie ma miejsca na dyskusje - dodaje.

Temat zamknięcia centrów handlowych przewijał się od kilku dni. - Na pewno chcielibyśmy uniknąć sytuacji, w której młodzież zamiast w szkole, będzie się spotykać w galeriach handlowych - mówiła w piątek rano na antenie TVN24 minister rozwoju Jadwiga Emilewicz. Wówczas jednak sprawa pozostawała otwarta.

Minister Emilewicz dała do zrozumienia, że rząd nie chciałby, żeby młodzież ze szkół przeniosła się do centrów handlowych
Koronawirus. Galerie handlowe do zamknięcia? Minister zabrała głos

Jak podkreśliła, od momentu wprowadzenia stanu zagrożenia epidemiologicznego, takie decyzje może podejmować minister zdrowia. Wcześniej decyzją rządu zamknięte zostały żłobki, przedszkola, szkoły i uczelnie, placówki kulturalne, w tym muzea, kina, multipleksy. Polakom natomiast zasugerowano pozostanie w domach.

Koronawirus. Rodzice mogą ubiegać się o dodatkowy zasiłek opiekuńczy.
Koronawirus a dodatkowy zasiłek opiekuńczy. Kilka alternatywnych rozwiązań dla rodziców

W czwartek decyzję o zamknięciu sklepów wydał premier Włoch. Nie obejmuje ona jednak tylko wielkopowierzchniowych, ale wszystkie sklepy i punkty usługowe, bary i restauracje. Czynne pozostają jedynie sklepy z żywnością, artykułami pierwszej potrzeby oraz apteki.

Współpraca: Przemysław Ciszak

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
13-03-2020

kwarantanna--absolutnie , ale to absolutnie , nie interesuje mnie co maja do powiedzenia -galerie, i korporacje handlowe - za -Polskę, odpowiada polski rzad i … Czytaj całość

13-03-2020

Brawo Panie PremierzeOdważna i mądra decyzja. Może uda się przetrwać ten najgorszy czas.

13-03-2020

maxDobra decyzja, ludzie zostaną w domach i może to nas uchroni przed tą epidemią

Rozwiń komentarze (43)