Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac.
CHE
|

Koronawirus. WHO leci do Chin. Czy poznamy prawdę o pochodzeniu wirusa?

1
Podziel się

Koronawirus nie ustępuje, a faktycznym remedium na światową pandemią ma stać się szczepionka, która już wkrótce trafi do pierwszych pacjentów. Światowa Organizacja Zdrowia postanowiła pójść o krok dalej i sprawdzić prawdziwą przyczynę pojawienia się COVID-19. Swoje "śledztwo" WHO zacznie w Wuhan.

Koronawirus. WHO leci do Chin. Czy poznamy prawdę o pochodzeniu wirusa?
Koronawirus. WHO leci do Chin. Czy poznamy prawdę o pochodzeniu wirusa? (YouTube)
bDSQfAXV

Koronawirus. WHO na tropie COVID-19

Na przestrzeni ostatnich 12 miesięcy koronawirus rozprzestrzenił się w błyskawicznym tempie. Wokół jego źródła wciąż jest zbyt wiele znaków zapytania. Międzynarodowa misja pod egidą Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) leci na początku stycznia do Chin, by zbadać genezę koronawirusa.

Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Prof. Matyja o szczepieniach. "Nie wolno nam słuchać szamanów" (WIDEO)
bDSQfAXX

Przypomnijmy, że koronawirus "zawitał" do Polski wraz z początkiem marca, a już 4 dnia miesiąca odnotowano pierwszy oficjalny przypadek u mężczyzny z woj. lubuskiego, który wrócił z Niemiec. 20 marca mężczyzna opuścił szpital - po trzech testach, które potwierdziły, że jest już zdrowy.

Koronawirus. WHO leci do Chin. Czy poznamy prawdę o pochodzeniu wirusa?

Ministrowie zdrowia wielu krajów zaapelowali do WHO o wykrycie źródła wirusa oraz ustalenie, w jaki sposób przekroczył on barierę gatunkową i zaatakował ludzi. Jak informuje Reuters, od 12 do 15 ekspertów z różnych krajów przygotowuje się do wyjazdu do Wuhan zaraz po Nowym Roku. Mają przebadać próbki pobrane zarówno od ludzi, jak i zwierząt.

bDSQfAYd

Sama misja ma potrwać sześć tygodni. Dwa z nich naukowcy spędzą na kwarantannie. Główny ekspert WHO ds. chorób zwierząt Peter Ben Embarek powiedział, że będą przeprowadzać wywiady z osobami, które pracowały na targu w Wuhan, aby ustalić, w jaki sposób zakaziły się koronawirusem.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDSQfAYy
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(1)
CEZAR
4 miesiące temu
Poco WHO ma lećieć do Chin ja w Chinach mają swoją centrale wieżowiec Wielki pełen psudo medyków