Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Paweł Orlikowski
|
aktualizacja

KPRM publikuje oświadczenia majątkowe ministrów Emilewicz i Zagórskiego

8
Podziel się:

Dwa brakujące oświadczenia majątkowe ministrów pojawiły się na stronach Kancelarii Premiera. W piątek opublikowane były wszystkie, poza oświadczeniami Jadwigi Emilewicz i Marka Zagórskiego. A co w nich? Domy, kredyt we frankach i oszczędności.

Oświadczenia majątkowe ministrów Emilewicz i Zagórskiego pojawiły się na stronach KPRM
Oświadczenia majątkowe ministrów Emilewicz i Zagórskiego pojawiły się na stronach KPRM (PAP)

W piątek Kancelaria Prezesa Rady Ministrów udostępniła oświadczenia majątkowe premiera Mateusza Morawieckiego oraz podległych mu ministrów. Brakowało tam oświadczeń minister przedsiebiorczości Jadwigi Emilewicz oraz ministra cyfryzacji Marka Zagórskiego.

W poniedziałek dokumenty uzupełniono. Sprawdziliśmy, co wpisali w nich ww. ministrowie.

Jadwiga Emilewicz

Minister przedsiebiorczości w oświadczeniu majątkowym zaznaczyła, że - wraz z mężem - posiada dom mierzący 140 m kw. oraz mieszkanie o wielkości 50 m kw. W kwestii zobowiązań minister wpisała zaciągnięty w 2005 r. kredyt we frankach szwajcarskich - na zakup domu. Opublikowane oświadczenia dotyczą satnu na koniec grudnia 2018 r., z zapisów wynika, że do spłaty pozostało 149 tys. franków, czyli ok. 570 tys. zł.

W rubrykach dotyczących oszczędności w walutach polskiej i obcych czy papierów waratościowych minister Emilewicz wpisała "nie dotyczy".

Zobacz także: Obejrzyj: Prezes mBanku szczerze o "frankowiczach"

Marek Zagórski

Nieco więcej wynika z oświadczenia majątkowego ministra cyfryzacji Marka Zagórskiego. Jest właścicielem domu o dokładnie tej samej powierzchni, co nieruchomość Jadwigi Emilewicz, tj. 140 m kw. Do tego posiada mieszkanie mające 33,4 m kw, do którego należy też 1/159 udziału w garażu wielostanowiskowym. To nie wszystkie nieruchomości Zagórskiego, jest też właścicielem trzech działek, mierzących kolejno: 2 tys. m kw, 3 tys. m kw oraz 10 tys. m kw.

Z informacji na koniec grudnia 2018 r. wynika też, że minister miał 69 154,36 zł oszczędności oraz polisę na życie z funduszem kapitałowym, której wartość wykupu sięga ok. 20 tys. zł.

Również Zagórski spłaca kredyt we frankach szwajcarskich - ma do spłaty jeszcze ok. 112 tys. franków szwajcarskich, czyli ok. 430 tys. zł.

Minister cyfryzacji jest też właścicielem zamochodu - Volkswagena Tiguana z 2010 roku.

W rubryce "inne dodatkowe dane o stanie majątkowym" Marek Zagórski wpisał informacje dotyczące swoich zarobków. Jego przychód z najmu mieszkania to 13.200 zł, z diety parlamentarnej - 29 895,38 zł, z kolei wynagrodzenie z ministerstwa cyfryzacji to 162 241,63 zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(8)
A mercem mąż ...
5 lata temu
porusza.Ale koszą kasę.
max
5 lata temu
i dla takich ludzi gnoji sie banki by umozliwic wybrancom spłate tanich kredytow bankowych we frankach
www
5 lata temu
I dlatego pisowcy tak promują pomoc dla frankowiczów?
typowe
5 lata temu
dla prawych i sprawiedliwych ... kłamać, oszukiwać, naginać prawo ale za to być najświętszym na świecie
Młody Jacek
5 lata temu
No jakoś nie ma szału z tymi piniendzmi 😊 może zobaczymy oświadczenie Grzesia i kopaczki, a najlepiej Adamowicz i waltz. Tam jest dopiero bajzel....