Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Paweł Orlikowski
Paweł Orlikowski
|
aktualizacja

Książeczki mieszkaniowe. Rząd będzie wypłacał premie, nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych

Ponad milion Polaków wciąż ma książeczki mieszkaniowe. Rząd zamierza wypłacać premie za ich likwidację. - Od 19 stycznia obowiązuje społeczna część pakietu mieszkaniowego, uprawnia do uzyskania premii przy likwidacji książeczki mieszkaniowej. Największymi beneficjentami będą posiadacze, którzy skorzystają z premii gwarancyjnej - powiedziała w programie "Money. To się liczy" Anna Kornecka, wiceminister rozwoju ds. budownictwa i mieszkalnictwa. - Rozszerzyliśmy katalog premii. Do tej pory zachęt do likwidacji było mało, bo trzeba było kupić mieszkanie lub wybudować dom. Teraz premię można uzyskać też na wymianę źródła ciepła czy instalację fotowoltaiki, a nawet na remont mieszkania. Ta premia może wynieść nawet kilkanaście czy kilkadziesiąt tysięcy złotych. Przełożenie jest zupełnie inne, zachęcamy do rejestracji książeczek mieszkaniowych - dodała.

budownictwo
wideo
190
Podziel się:
KOMENTARZE
(190)
1357
3 lata temu
Skladam wniosek o odszkodowanie i zwrot odsetek po 40 atach gdzie pieniadze
Gość
3 lata temu
Do "Gif" """""....A my ze wsi nie mamy nic,gorsze warunki życia, stare rozpadające się chałupy i nikt mi nie dołoży """""" --------- Ale tym w mieście Unia nie dokłada.
ZK590
3 lata temu
ja po 20 latach zlikwidowałem wkład mieszkaniowy i w 1995 roku kupiłem za nie 2 okna do domu.
widz
3 lata temu
Można się obłowić, Rząd będzie płacił.. ha, ha, ha, koń by się uśmiał. Jedyne czym na razie się obłowiłem to podwyżki rachunków za wszystko. To chyba ja będę płacił więcej i to Rząd obłowi się na podwyżkach które zafundował społeczeństwu. Co za kłamstwo i obłuda.
jaa
3 lata temu
Rząd planuje też rozdawać kasę ludziom, którzy nie mają na wkład własny, a więc ludziom z małymi dochodami albo ze złymi nawykami, bo nie umiejącymi oszczędzać i potem od nich będą przejmować te niespłacone mieszkania? Uzbieranie wkładu własnego 20% ceny pokazuje czy ludzie potrafią oszczędzić i są zdolni do spłaty pozostałych 80%. Gdy kupuje się mieszkanie lub dom potrzeba rozsądku i przydaje się kalkulator żeby nie przepłacić. Najbezpieczniej kupić za gotówkę, ale można też i na kredyt. Wszystko zależy od ceny i lokalizacji. Ważna jest relacja między cenami najmu, a ceną nieruchomości. Ludzie często przepłacają, a potem płaczą, że mają wysokie raty. Jak nie przepłacić? Przeczytajcie sobie ksiazke pt. Emeytura nie jest Ci potzerbna . Jest o zarządzaniu pieniędzmi, by ludzie zobaczyli jak można budować swój majątek dzięki m.in. inwestowaniu w nieruchomości, ale tez jak osiągnąć wolność finansową.
...
Następna strona