Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Katarzyna Izdebska-Białka
|

Kwarantanna. Tysiące telefonów do Straży Granicznej

16
Podziel się:

Pracujący za granicą Polacy nie wiedzą, czy po powrocie na święta do kraju będą musieli przejść kwarantannę.

Kwarantanna. Tysiące telefonów do Straży Granicznej
Kogo obowiązuje kwarantanna po przyjeździe do Polski? Szczegółowe informacje na stronie Straży Granicznej (PAP, PAP)
bEKpKBiZ

Tylko w listopadzie Straż Graniczna miała 11 tys. pytań dotyczących wjazdu do kraju, a większość dotyczyła właśnie kwarantanny.

Ppor. Anna Michalska z Komendy Głównej Straży Granicznej podkreśla, że obywatele Polski po przekroczeniu granicy polskiej będącej zewnętrzną granicą Unii Europejskiej nie są kierowani na kwarantannę.

- Obowiązek odbycia kwarantanny po przekroczeniu granicy zewnętrznej nie dotyczy obywateli Polski, ale także cudzoziemców, którzy są małżonkami albo dziećmi obywateli Polski, albo pozostają pod ich stałą opieką - wyjaśnia Michalska.

bEKpKBjb
Zobacz także: Obejrzyj także: Obowiązkowa kwarantanna wróci? Rzecznik rządu: jest taka możliwość

Nie obowiązują też kontrole graniczne. - Tymczasowo przywrócona kontrola graniczna na granicy wewnętrznej prowadzona była tylko w okresie od 15 marca do 12 czerwca tego roku - dodaje Michalska.

Na polskich granicach będących zewnętrznymi granicami Unii Europejskiej cały czas obowiązują obostrzenia związane z walką z pandemią COVID-19.

bEKpKBjh

- Nie każdy cudzoziemiec może wjechać na terytorium Polski i co do zasady każdy wjeżdżający jest zobowiązany odbyć obowiązkową izolację - zaznacza ppor. Anna Michalska.

Straż Graniczna przypomina, by cudzoziemcy, którzy planują podróż do Polski, sprawdzili po pierwsze, czy z ich kraju możliwy jest transport do Polski, a także, czy mogą wjechać na terytorium Polski, bo granice zewnętrzne mogą przekroczyć określone kategorie osób, m.in. cudzoziemcy posiadający prawo do pracy na terytorium RP oraz cudzoziemcy, którzy uczą się w Polsce. Zachęca też, by cudzoziemcy sprawdzili, czy po przekroczeniu granicy będą musieli odbywać obowiązkową kwarantannę.

- Rozporządzanie (…) zwalnia ściśle określone grupy osób z odbycia obowiązkowej izolacji. Tu również zachęcamy do zapoznania się z komunikatem na stronie SG - informuje Michalska.

bEKpKBji

Szczegółowe informacje na temat przekraczania granic zewnętrznych i zasad kierowania na kwarantannę umieszczone są na stronie Straży Granicznej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEKpKBjC
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(16)
Kamaaaaa
10 miesięcy temu
Czy po przyjezdzie z Polski do Anglii dalej obowiazuje kwarantanna?
Michelle
10 miesięcy temu
Polecam na stronie straży granicznej jest dokładnie wszystko napisane, można też sprawdzić jak przebiega granica zewnętrzna i wewnętrzna.😉
Raddix
10 miesięcy temu
Gdzie k....moj komentarz?
bEKpKBjD
Mama!!
10 miesięcy temu
Czy moje dzieci mogą jechać na święta z Polski do Niemiec???
Mini
10 miesięcy temu
Czy obywatel Turcji mieszkajacy w Niemczech moze odwiedzic Polskę?