Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Artykuł Sponsorowany
|
Artykuł sponsorowany

Legalny bukmacher – czyli jaki?

Podziel się:

Zainteresowanie zakładami bukmacherskimi w Polsce wydaje się nie słabnąć, nawet pomimo wciąż niestabilnej sytuacji pandemicznej. Wynikiem rosnącej popularności typowania wyników wydarzeń sportowych wśród polskich kibiców jest wejście na rodzimy rynek kolejnych firm oferujących usługi bukmacherskie, które muszą się odbywać na określonych warunkach. Te regulowane są przez polskie prawo, a podmioty, które je łamią, przyczyniają się do rozpowszechniania nielegalnych procederów. Czym zatem jest legalny bukmacher i jak go rozpoznać?

Legalny bukmacher – czyli jaki?
Legalny bukmacher - czyli jaki? (materiały partnera)

Legalni bukmacherzy – ustawa hazardowa

W 2017 roku weszła w życie nowelizacja ustawy hazardowej z 2009 roku, która realnie przyczyniła się do zmiany sposobu funkcjonowania branży bukmacherskiej w Polsce. Przed wprowadzeniem poprawek wielu bukmacherów działało na rynku bez odpowiedniego zezwolenia oraz pomijając odprowadzanie podatków. Przepisy zaostrzono, a każdy bukmacher pragnący pozostać na polskim rynku musi wystąpić do Ministerstwa Finansów o przyznanie licencji. Na zakłady wzajemne, w tym także zakłady bukmacherskie, nałożono również podatek w wysokości 12% od każdej gry, co jest jednoznaczne z zasilaniem budżetu państwa.

Ciekawie przedstawia się również kwestia reklamowania usług bukmacherskich – przed 2009 rokiem w zasadzie nie było żadnych ograniczeń prawnych. Po tym roku natomiast bukmacherzy zniknęli nie tylko z telewizji, prasy czy Internetu, ale też z koszulek piłkarskich. Ostatnia nowelizacja ustawy dopuściła reklamowanie bukmacherów, ale w bardzo w okrojonym wymiarze.

Legalne usługi bukmacherskie – na jakich zasadach?

Warto zaznaczyć, że nic nie zmieniło się w kwestii wieku osób uprawnionych do obstawiania wydarzeń sportowych. Mogą to robić tylko osoby pełnoletnie, co bukmacher rzetelnie powinien zweryfikować. Jak już wspomnieliśmy, spółka działająca w branży bukmacherskiej musi dysponować licencją Ministerstwa Finansów, która przyjmuje dość restrykcyjne kryteria oceny. Legalny bukmacher musi poświadczyć o kapitale zakładowym (min. 2 mln zł) czy stabilności finansowej. Bardzo istotny jest również szczegółowy biznesplan, regulamin zakładów, jak również wydajny system weryfikacji i rejestracji użytkowników. Co ważne, polskie prawo dopuszcza na rynek zagraniczne spółki, które muszą jednak posiadał oddział zarejestrowany w naszym kraju.

Legalny bukmacher – jak rozpoznać?

Korzystanie z nielegalnych usług bukmacherskich grozi karą grzywny, dlatego warto wcześniej zweryfikować uczciwość firmy, z którą chcemy zawrzeć transakcję. Legalny bukmacher zawsze nakłada podatek od każdego zakładu, podaje pełne dane i adres spółki, dysponuje polską domeną internetową z treścią w języku polskim czy prowadzi proces weryfikacji danych i wieku użytkownika oraz zapewnia bezpieczeństwo płatności.

Polski Bukmacher Sp. z o.o. posiada zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem.

Artykuł sponsorowany

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl