Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. KB
|

Lewica: szczepienia na COVID-19 powinny być obowiązkowe. Kto się nie zaszczepi – zapłaci grzywnę

150
Podziel się:

Lewica składa do Sejmu projekt ustawy, która ma - ich zdaniem - pomóc w zwalczaniu pandemii. Zakłada on obowiązkowe szczepienia dla wszystkich dorosłych Polaków – kto się nie podda szczepieniu, zapłaciłby grzywnę. Pracownicy, którzy nie czują się w zakładzie pracy bezpiecznie - mieliby też prawo odmówić świadczenia pracy.

Lewica: szczepienia na COVID-19 powinny być obowiązkowe. Kto się nie zaszczepi – zapłaci grzywnę
(R-L) Robert Biedron, Adrian Zandberg, Włodzimierz Czarzasty i Agnieszka Dziemianowicz-Bak. Politycy Lewicy składają do Sejmu projekt ustawy dotyczący walki z pandemią. Według tych założeń szczepienia na COVID-19 byłyby obowiązkowe, a niepodporządkowanie się nakazowi skutkowałoby grzywną. (Photo by Artur Widak/NurPhoto via Getty Images) (NurPhoto via Getty Images, NurPhoto)

W niedzielę w czasie konferencji prasowej politycy Lewicy poinformowali, że wnoszą do Sejmu projekt ustawy pozwalający na skuteczniejszą - ich zdaniem - walkę z pandemią.

- Wnosimy projekt ustawy, jednoznaczny, taki, który uważamy, że pomoże Polkom i Polakom - zapowiedział wicemarszałek Sejmu Włodzimierz Czarzasty.

Zobacz także: PiS chce zajrzeć Polakom pod kołdrę? Projekt budzi kontrowersje. "Nowe stołki"

- Osoby dorosłe są zobowiązane do poddania się szczepieniom - mówił, przedstawiając założenia projektu, który Lewica złoży poniedziałek w Sejmie.

- Jeżeli będzie ktoś uchylał się od szczepień - uważamy, że powinien podlegać karze grzywny – poinformował Czarzasty.

Pracodawca powinien wiedzieć, twierdzi Lewica

Dodał, że Lewica jest za tym, by zakłady pracy i pracodawcy mieli prawo do kontroli, kto jest zaszczepiony, kto jest niezaszczepiony.

Ponadto zakłady pracy, w których są wszyscy wyszczepieni, powinny pracować. - Uważamy, że obligatoryjnie, bez względu na to, czy ktoś podlega grzywnie, czy ktoś nie podlega grzywnie, powinni być wyszczepieni: pracownicy opieki zdrowotne i DPS-ów, szkół oraz żłobków – dodał.

Z kolei poseł Adrian Zandberg zarzucił rządowi, że ten chce się przypodobać antyszczepionkowcom, a nie walczy z epidemią. - Polityka i rządzenie to jest zdolność do wzięcia odpowiedzialności – zaznaczył.

Według niego, aby odzyskać kontrolę nad sytuacją w służbie zdrowia, potrzebne są obowiązkowe szczepienia, paszporty covidowe i ograniczenia dla osób niezaszczepionych.

Pracownicy - jak zaznaczył - powinni mieć prawo odmówić wykonywania obowiązków w sytuacji, kiedy w miejscu pracy nie jest im zapewnione bezpieczeństwo epidemiczne.

Andrzej Dera: zachęcać, a nie straszyć

Projekt Lewicy skomentował w Polsacie prezydencki minister Andrzej Dera. - Stosujmy dystans, nośmy maseczki, zachowujmy się tak, by powstrzymać koronawirusa, a nie idźmy w tym kierunku, żeby zmuszać wszystkich do szczepień – powiedział.

Dodał, że szczepionki działają na wirusy, które nie mutują, a nie wymyślono jeszcze szczepionki, która nadąża za mutacjami. - Ten problem dotyczy grypy i koronawirusa - podkreślił.

Według Dery rząd powinien zachęcać ludzi do szczepień, nie strasząc, tak jak próbuje zrobić Lewica, bo jest wielu ludzi, którzy nie mogą się zaszczepić. - I co? Mamy ich zrzucać na margines społeczny? Nie. Każdy, kto chciałby się zaszczepić, może się zaszczepić – podsumował.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(150)
Yuhe
rok temu
Obowiązek szczepień to niby kontrowersyjny temat, ale jak ktoś faktycznie ma wiedzę o szczepionkach to już nie tak bardzo. Polecam poczytać www zaszczepsiewiedza pl jeśli ktoś chce się doedukować
ŻYĆ juz się n...
rok temu
Prezydent Siemianowic Śląskich powinien startować w następnych wyborach... a wracając do Pis i reszty rzadzacych tym krajem, którzy definitywnie chca wprowadzic na nas bata w postaci przymusowych szczepien, bo za wprowadzeniem ustawy o weryfikacji przez pracodawce szczepien u pracowników wiele się kryje a to krok do wyszczepienia nas wszystkich tym czymś zwanym "szczepionkami ". Nie wyobrażam sobie moich dzieci szczepić i tak naraża bo nie po to je czlowiek sprowadzić na świat a za parę miesięcy lub lat moze umrzeć... bo to może być glowny z efektów ubocznych tego eksperymentu. Ufać mozna w medycynie czemuś co jest sprawdzone w 100% a ja straciłam wiarę przede wszystkim w Polskę...bo nasze wladze nie chcą dać mi i wielu innym rodakom prawa do swobodnego wyboru, to smutne i szczerze nie zagłosuje juz na Pis jesli dożyję kolejnych wyborów.
Anna
rok temu
Proszę panów z lewicy zapoznać się z faktycznym stanem zachorowań na coeidy. Pan prezydent Siemianowic Śląskich udzieli wam wyczerpującej odpowiedzi. Jesteście i tak skompromitowani i już więcej się nie kompromitujące
Zaniepokojony
2 lata temu
Czy ktos byłby mi w stanie odpowiedzieć co z żołnierzami, którzy w marcu przyszłego roku nie poddadzą się szczepieniu? Zostaną zwolnieni ze służby?
Pozdrawiam se...
2 lata temu
c-19 jest fałszerstwem na globalną skalę - brak zgody na szczepienia i testy fałszujące wyniki, co potwierdzają najnowsze badania znane na świecie
...
Następna strona