Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Konrad Bagiński
Konrad Bagiński
|

Liberum veto na Podhalu. "Wara od naszych biznesów"

1361
Podziel się

Architekt Sebastian Pitoń z Kościeliska wystąpił z apelem, żeby nie podporządkowywać się działaniom rządu w sprawie górskiej turystyki. -Zgłaszam liberum veto do rządowych obostrzeń - ogłosił.

Liberum veto na Podhalu. "Wara od naszych biznesów"
Wara wam od naszych biznesów - mówią na Podhalu (YouTube.com, Piton.tv)
bDIPOJrF

Architekt Sebastian Pitoń z Kościeliska ogłosił na swoim kanale Pitoń TV, że nie będzie się stosował do rządowych obostrzeń.

- Jak chcecie sobie zamykać hotele, i co tam chcecie, wszystkie swoje biznesy, to sobie zamykajcie, ale od naszych wam wara. Jestem wolnym człowiekiem i zgłaszam liberum veto do rządowych obostrzeń - ogłosił Pitoń.

Zobacz także: Góralskie Veto intro
bDIPOJrH

Branża turystyczna nie może wybudzić się z najgorszego koszmaru, który – z różnym natężeniem – trwa od marca. Czwartkowa decyzja o całkowitym zamknięciu hoteli to dla nich rozpacz, bo nie wiedzą, kiedy będą mogli przystąpić do pracy.

Problemem zatrudnionych w turystyce – nie tylko w hotelarstwe, bo ograniczenia odbijają się na sprzedawcach pamiątek, instruktorach sportowych, przewodnikach turystycznych, o zamkniętej i tak gastronomii nie wspominając.

Zobacz także: mBank webinar odc. 6: Nie wszystko złoto co się świeci, czyli pułapki wyświechtanych cytatów
bDIPOJrN

W niewielkich miejscowościach turystycznych po prostu brak jest innej pracy. Nie ma tam zakładów przemysłowych, więc całe rodziny żyją z turystów. Przez co najmniej kilka najbliższych tygodni podstawą ich utrzymania będzie rządowe postojowe.

Mieszkańcy Szczyrku nie chcą się biernie przyglądać temu, co się dzieje, choć też wiele zdziałać nie mogą. Mirosław Bator, prezes Szczyrkowskiej Izby Gospodarczej powiedział na antenie TOK FM, że z "zaufanych źródeł" wie, że ograniczenia będą przedłużane do końca marca.

bDIPOJrO

Czy tak będzie, dowiemy się w przyszłości, bo patrząc na chaotyczne działania rządu (gdzie zapewnienia o tym, że "wygrywamy z pandemią" przeplatane są kolejnymi ograniczeniami) możemy założyć, że w głowach najważniejszych polityków zupełnie brak planu działania, który jednocześnie byłyby spójny, przemyślany i uzgodniony z epidemiologami.

W minioną niedzielę do Warszawy przyjechali górale z Podhala, by okazać rządzącym swoje niezadowolenie. Ich działania nie przyniosły żadnego skutku – wszak ledwie cztery dni później rząd i tak zamknął hotele.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDIPOJsi
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(1361)
Cert
2 miesiące temu
Trzeba było liberum veto postawić na kartce wyborczej.chcieliście górale bolszewi to ją macie.
Baca
2 miesiące temu
Górale dalej głosujcie na polityków pis a będziecie biedakami a oni opływać będą w luksusach i żyć dostatnie.
Janusz
2 miesiące temu
Płaczą ci co mają na trzy pokolenia ustawione życie wstyd
bDIPOJsj
KoloPatolo
2 miesiące temu
zamiast liczyc goralskie dutki, wezcie z nich przyklad...bojkot obywatelski...
guliwer
2 miesiące temu
Brawo górale! Wszyscy powinni tak zrobić, bo to jest jawne zabijanie gospodarki na całym świecie przez trzech globalistów. Wirus, jak wirus, były gorsze w skutkach. Żyję długo na tym świecie, więc wiem.
...
Następna strona