Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Lotos ma nowego prezesa. Został nim Paweł Jan Majewski

1
Podziel się

Trwa karuzela stanowisk. Przed południem powołani zostali nowi członkowie zarządu w PKN Orlen, wieczorem zaś nowy prezes Lotosu. Został nim Paweł Jan Majewski.

Prezesem Lotosu został Paweł Jan Majewski.
Prezesem Lotosu został Paweł Jan Majewski. (Materiały prasowe, Lotos)
bDzzDdfp

O powołaniu Pawła Jana Majewskiego na stanowisko prezesa spółki rada nadzorcza Lotosu zdecydowała w czwartek 30 stycznia. Koncern poinformował o tym w komunikacie.

Majewski powołany został do składu zarządu dziesiątej kadencji - podaje PAP. Kadencja ta zaczęła się w połowie 2018 roku i potrwa trzy lata.

Wcześniej Majewski przez lata sprawował kierownicze funkcje m.in. w spółce Petrolot (obecnie Orlen Aviation), PGNiG Termika, Hucie Stalowa Wola oraz Airport Cleaning Service.

bDzzDdfr
Zobacz także: Zobacz też: To będzie test z gospodarki dla PiS. Ekspert nie kryje zaskoczenia

Poprzedni prezes Lotosu został odwołany 6 grudnia 2019 roku. Od tego momentu Mateusza Boncę na tym stanowisku zastąpił Jarosław Wittstock.

bDzzDdfx

Lotos jest w trakcie połączenia z PKN Orlen. Zgodę na ten ruch musi jednak wyrazić Komisja Europejska.

bDzzDdfy

W siedzibie zarządu płockiego koncernu również doszło do zmian. Także w czwartek 30 stycznia do zarządu PKN Orlen dołączyli Adam Burak oraz Jan Szewczak. Pierwszy będzie odpowiadać za komunikację i marketing, drugi - za obszar finansów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDzzDdfS
KOMENTARZE
(1)
AndyD
12 miesięcy temu
CV nowego prezesa jest imponujące! Przez 18 lat od podjęcia pracy zawodowej zaliczył aż 9 stanowisk kierowniczych wysokiego szcebla. Średnio pracował na każdym z nich 2 lata. Kokejne cudowne dziecko biznesu "dobrej zmiany". Poza tym to 5 prezes z cigu 4 lat. Każdy z poprzednich też byl wyjątkowym fachowcem od zarządzania. Gdy Lotosem rządził p. Olechnowicz, firma rosła i pięknie się rozwijała. A teraz? Dobra zmiana!