Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Materiał partnera ImpactCEE

Ludzie Impact: Marc Bernegger – bitcoin nie ma przed nim tajemnic

1
Podziel się

Tajemnica sukcesu bitcoina, technologia blockchain i możliwości szerokiego zastosowania kryptowalut we współczesnych finansach - a wszystko to w jednym miejscu, dzięki jednemu człowiekowi. Przed wami Marc Bernegger, jeden ze speakerów, których będziemy mogli posłuchać już podczas wiosennej edycji Impact’21.

Ludzie Impact: Marc Bernegger – bitcoin nie ma przed nim tajemnic
(Materiały prasowe)
bDTasLTV

Marc Bernegger jest członkiem zarządu Crypto Finance AG oraz wiceprezesem Crypto Broker AG. Na fintechowym rynku inwestycyjnym Marc jest aktywny od 2010 roku, a swego czasu został przez przedstawicieli Światowego Forum Ekonomicznego okrzyknięty jako „Global Technology Pioneer”.
Marc to inwestor doskonale pamiętający czasy, gdy bitcoin kosztował... 30 dolarów, a on już wtedy dostrzegał drzemiący w nim potencjał. Jednak powodem, dla którego warto posłuchać tego, co ma on do powiedzenia, jest nie tylko fakt, że najpopularniejsza cyfrowa waluta - bitcoin - tylko od początku bieżącego roku podwoiła swoją wartość, a Tesla zapowiedziała niedawno, że będzie przyjmować płatności za swoje auta właśnie w bitcoinach.

Głównym powodem jest wyjątkowa umiejętność naszego gościa - przystępne objaśnianie bardzo skomplikowanych procesów, jakie zachodzą na rynku walut niefizycznych, opartych na technologii blockchain.
To dosyć istotny obszar dyskusyjny, biorąc pod uwagę, że obecnie toczy się wiele sporów o to, czy kryptowaluty to kolejna bańka spekulacyjna rosnąca w grupie tzw. "aktywów bez wartości" czy nieunikniona rewolucja w podejściu do pieniądza i jego zastosowania w internecie.
Jedno jest pewne - zmiany zachodzące w międzynarodowym systemie finansowym powodują, że obok kryptowalut nie można przejść obojętnie. Zresztą nie pozwoli wam na to nasz gość wiosennej edycji Impact - Marc Bernegger.

A czego możemy się spodziewać na majowej scenie Impact’21?

Od początku swojego istnienia Impact organizuje przedsięwzięcia, które są fenomenem polskiego rynku konferencyjnego: tradycyjna formuła długich debat panelowych została zastąpiona krótkimi, dynamicznymi wystąpieniami. Impact zmienił także podejście do formuły okrągłych stołów, które na Impakcie trwają krócej niż zazwyczaj, a podczas nich dyskutowane są bardzo konkretne tematy w wąskim, zamkniętym gronie. Zespół Impact stawia również na popularnych speakerów z zagranicy i nieustannie szuka nowych inspiracji technologicznych.

bDTasLTX

Impact to nie tylko miejsca rozwoju innowacji i nowego biznesu, ale też wysokiej rangi wydarzeń gospodarczo-polityczne. Na naszych wydarzeniach ogłoszono m.in.: uruchomienie programu Start in Poland, czy GovTech Polska oraz rozpoczęcia działalności Funduszu Tauron CVC – wspólnie z NCBR i PFR czy premiery Krajowego Planu Odbudowy.

bDTasLUy
Materiał partnera ImpactCEE
KOMENTARZE
(1)
.Xx
2 tyg. temu
Czy te wirtualne pieniądze mają pokrycie w złocie? Może jakiś wielki znany bank gwarantuje wartość tej waluty? Jeżeli nie, to jak nie wcześniej, to później , posiadacze tego czegoś wezmą po doopie i pójdą z torbami!