Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac.
JMK
|

Lukratywne posady w Tauronie. Będą o nie się bić

17
Podziel się:

33 kandydatów zgłosiło się w konkursie na prezesa spółki Tauron Polska Energia oraz jego trzech zastępców: ds. finansów, ds. strategii i rozwoju oraz ds. handlu - poinformowała w sobotę firma. O stanowisko prezesa ubiega się siedem osób, a wiceprezesa ds. strategii i rozwoju – 17 kandydatów.

Lukratywne posady w Tauronie. Będą o nie się bić
Paweł Strączyński, obecny szef Tauronu (Tauron, Tauron)
bEDSYyet

Jak wynika z raportów finansowych Tauronu, zarobki jego prezesa i wiceprezesów sięgają 100 tys. zł brutto miesięcznie. To więc jedne z najlepiej płatnych posad w Polsce.

Nic więc dziwnego, że chętnych na objęcie tych stanowisk nie brakuje. Mimo, że w Tauronie od ponad roku kręci się karuzela kadrowa i stanowiska szefów tej firmy to "gorące stołki": jej prezesi ostatnio bardzo często się zmieniają.

Zobacz także: "Tłuste koty" PiS. Suski: Mam dwa koty, jeden jest tłusty
bEDSYyev

Od jesieni 2016 r. do połowy ubiegłego roku Tauronem kierował prezes Filip Grzegorczyk. W połowie lipca 2020 r. zastąpił go Wojciech Ignacok, który z końcem lutego br. zrezygnował ze stanowiska.

Po nim obowiązki prezesa krótko pełnił ówczesny wiceprezes ds. finansowych Marek Wadowski, który później, w maju br. odszedł z firmy. 1 kwietnia br. stanowisko prezesa objął Paweł Strączyński, który - po złożonej 2 lipca rezygnacji - będzie jeszcze kierował firmą do 4 sierpnia.

bEDSYyeB

Kiedy zostanie wyłoniony nowy, kolejny zarząd firmy? - Decyzję o dopuszczeniu kandydatów do drugiego etapu postępowania, obejmującego rozmowy kwalifikacyjne, podejmie Rada Nadzorcza w dniu 2 sierpnia - poinformował w sobotę Tauron.

Rozmowy kwalifikacyjne zaplanowano na dwa kolejne dni w warszawskim biurze katowickiej spółki.

Termin zgłaszania kandydatów w ogłoszonym 8 lipca postępowaniu kwalifikacyjnym minął w piątek. Najwięcej, bo 17 kandydatów, ubiega się o stanowisko wiceprezesa ds. strategii i rozwoju.

O funkcję prezesa Taurona rywalizuje siedem osób, o stanowisko wiceprezesa ds. handlu - pięć, a wiceprezesa ds. finansów - cztery.

bEDSYyeC

Jeżeli bezpośrednio po zaplanowanych na 3-4 sierpnia rozmowach kwalifikacyjnych rada wyłoni nowego prezesa Taurona, mógłby on objąć swoją funkcję zaraz po ustąpieniu Strączyńskiego.

Tauron Polska Energia jest spółką dominującą w Grupie Tauron, dysponującą kapitałem własnym w wysokości ponad 19 mld zł oraz zatrudniającą przeszło 25 tys. pracowników.

Grupa Tauron rocznie dostarcza ok. 50 terawatogodzin energii elektrycznej do ok. 5,7 mln odbiorców, głównie w południowej Polsce. Dominującym akcjonariuszem firmy jest Skarb Państwa.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEDSYyeW
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(17)
Piotr
2 tyg. temu
Tak się składa, ze znam osobiście byłego prezesa, który dostał tę pracę nie ze względu na umiejętności czy wykształcenie lecz znajomosci z wielebnym Rydzykiem i PIS. 2 mln zł rocznie to całkiem niezła posada, nieprawdaż?
bolo22
2 miesiące temu
Zrobiono z Polski mafijne państwo najgorsze jakie może być. To jest parodia hasła Prawo i Sprawiedliwość.Jak długo pozwolimy by ci przestępcy pluli nam w twarz.
Krętacze
2 miesiące temu
Złodziejskim kraj złodziejskim władze. Każde przedsiębiorstwo państwowe obsadzone jest przez partyjnych kolesiów którzy wyciągają kasę a na inwestycje nie ma. Czy to Tauron czy Enea lub inny biorą miliony a głupiemu ludowi dodają do rachunku bo ktoś musi na nich płacić. Politycy też mają podwyżki a szarakowi 2800 zł brutto dadzą i niech się cieszy.
bEDSYyeX
Elektrospec
2 miesiące temu
Zmienność prądu wpływa proporcjonalnie na częstotliwość i grozi częstym kopnięciem w dolną część tyłu członka zarządu firmy elektrycznej.
narodowa bols...
2 miesiące temu
Najważniejsze aby pieniądze płyneły do zagranicznych koncernów