Notowania

Mały ZUS. Rząd pokazał projekt. Potwierdziły się informacje money.pl

Rząd ujawnił projekt ustawy zakładającej obniżenie składek na ZUS dla najmniejszych przedsiębiorców. Tym samym potwierdziły się informacje money.pl o tym, że dokument jest gotowy, a roczny koszt wdrożenia zmian w systemie składek to od 1,3 do 1,5 mld zł.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Obniżone składki na ZUS z nowymi limitami będzie można opłacać jedynie przez 3 lata. (Fot: Zbyszek Kaczmarek/REPORTER)

Projekt ustawy dotyczący zmian w składkach ZUS został przygotowany w kierowanym przez Jadwigę Emilewicz Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii. Jego treść została opublikowana na stronach Rządowego Centrum Legislacji. Równocześnie dokumentu skierowano do konsultacji publicznych i opiniowania.

Tym samym rząd zdecydował się na procedowanie ustawy jako przedłożenie rządowe, co oznacza dłuższą ścieżkę legislacyjną, ale pozwala premierowi chwalić się spełnieniem obietnicy wyborczej. Dokument ma wejść w życie 1 stycznia 2020 r.

PiS ma już na koncie jedną ustawę obniżającą składkę na ZUS.
Mały ZUS dla firm coraz bliżej. Projekt gotowy, jest już wycena pomysłu

Jak pisaliśmy, koszt dla sektora finansów publicznych - spadek wpływów do Funduszu Ubezpieczeń Społecznych - oszacowano w dołączonej do projektu Ocenie Skutków Regulacji na 1,2-1,5 mld zł rocznie. Ustawa o "małym ZUS" zmniejszy wpływy do sektora finansów publicznych, głównie FUS, łącznie o 14,7 mld zł.

Mały ZUS. Prof. Uścińska mówi, jak ma on działać

Obniżone składki na ZUS z nowymi limitami (120 tys. zł przychodu rocznie i 6 tys. zł dochodu miesięcznie - red.) będzie można opłacać jedynie przez 3 lata.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
17-10-2019

AKKKKczemu mnie to nie dziwi, że pis podał dopiero po wyborach, że to będzie ograniczone czasowo? Znów daliście się nabrać!

18-10-2019

AlaMówi się że mały zus to i mała emerytura!!!! To ja się pytam dlaczego sędziowie , prokuratorzy i cała klika uprzywilejowanych przez rząd nie płacąc … Czytaj całość

18-10-2019

Darekto zwykly kit 3 lata to pstryk i nie ma ,potem tylko emigrowac bo nie da sie placic tego czegos .

Rozwiń komentarze (5)