Notowania

Medyczna marihuana w Polsce. Już można ją zamawiać w aptekach

Pierwsze 7 kg medycznego suszu już trafiło do Polski. Receptę można zrealizować w aptekach. Gram medycznej marihuany kosztuje około 65 zł.

Podziel się
Dodaj komentarz
(WP.PL)
Medyczna marihuana miała pojawić się już w listopadzie ubiegłego roku. (Fot: Łukasz Szełemej)

Medyczna marihuana na Polski rynek trafia z Kanady, gdzie jest hodowana, przez Niemcy, gdzie jest pakowana i wysyłana nad Wisłę – pisze "Gazeta Wyborcza". Sprowadza ją spółka Spectrum Cannabis, jedyna jak dotąd firma, która ma zgodę Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych.

O tym, że medyczna marihuana pojawi się na półkach w polskich aptekach wiadomo od października ubiegłego roku. Jednak termin rozpoczęcia sprzedaży był kilkukrotnie przekładany. Początkowo mówiło się o końcu listopada, później o początku grudnia, w końcu ostateczny termin miał przypadać na połowie grudnia.

Jak informuje dziennik pierwsze 7 kg jest już w kraju. Od czwartku 17 stycznia można realizować receptę. Jednak specyfiku nie kupimy od ręki. Apteki muszą specyfik dopiero zamówić z hurtowni.

Zobacz także: Medyczna marihuana coraz bliżej:

Gram leczniczej marihuany kosztować ma około 65 zł. Z analiz Spectrum Cannabis wynika, że zainteresowanych produktami leczniczymi na bazie konopi medycznych w Polsce może być nawet 300 tys. pacjentów.

Jak informowaliśmy w money.pl, lekarze, którzy są zwolennikami leczenia za pomocą marihuany medycznej, wskazują, że bardzo łagodzi bóle nowotworowe, a także prowadzi do uspokojenia w przypadku choroby Alzheimera.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
17-01-2019

K.ale złodziejska cena.

17-01-2019

polizłodziejski kraj,nie można uprawiać w polsce ,ktośby nie zarobił

17-01-2019

rqqwr65 zeta? masakra

Rozwiń komentarze (156)