Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
ANA
|

MFW podwyższył szacunki dla Polski. Kościński: prognoza zbliżona do naszej

2
Podziel się:

Międzynarodowy Fundusz Walutowy (MFW) podwyższył prognozę wzrostu gospodarczego dla Polski w 2021 roku do 3,5 proc. z 2,7 proc. Prognoza jest zbliżona do szacunków resortu finansów - wynika z przekazanego PAP komentarza ministra finansów Tadeusza Kościńskiego.

MFW podwyższył szacunki dla Polski. Kościński: prognoza zbliżona do naszej
Tadeusz Kościński, minister finansów. (KPRM, KPRM)
bEKzLpcR

Prognoza PKB Polski na 2021 roku została podwyższona, a na 2022 rok obniżył - do 4,5 proc. z 5,1 proc.

Fundusz spodziewa się, że średnioroczna inflacja CPI w Polsce wyniesie w tym roku 3,2 proc., a w 2022 r. średnio 2,5 proc.

bEKzLpcT

"Międzynarodowy Fundusz Walutowy w swoim raporcie wyraźnie podkreślił, że światowa recesja byłaby trzykrotnie większa, gdyby nie nadzwyczajne środki podjęte w poszczególnych krajach. Takie działania wprowadziła Polska, udzielając pomocy na bezprecedensową skalę. Strategia ta przyniosła korzyści – recesja w Polsce należy do najpłytszych w Europie, udało się nam również utrzymać bezrobocie na rekordowo niskich poziomach" – czytamy w komentarzu przesłanym PAP przez ministra finansów.

 "Według MFW, prognoza wzrostu dla Polski wynosi 3,5 proc. w 2021 roku i 4,5 proc. w 2022 roku. To szacunki zbliżone do naszych" – czytamy dalej.

Zobacz także: Lockdown dobije finanse Polski? Kościński: Zadłużyliśmy się, by mieć poduszkę finansową
bEKzLpdu
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(2)
The Fakts
7 miesięcy temu
No co tu dużo się rozwodzić Polska jest tygrysem gospodarczym w UE. Dlatego im szybciej to zrozumieją inwestorzy z USA tym lepiej bo Chiny już to wiedzą i maja bardzo wiele inwestycji zaplanowanych na 2021 rok
CzeSlaw
7 miesięcy temu
A to wszystko wina PIS, Kaczyńskiego i Morawieckiego he he he!