Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. KRO
|

Mieli wyrządzić szkody na 27 mln złotych. Prokuratura zatrzymała trzech członków zarządu

29
Podziel się:

Prokuratura zatrzymała prezesa i dwóch członków zarządu Grupy Producentów Rolnych sp. z o.o. z Cichoradza. To następstwo śledztwa Prokuratury Okręgowej w Toruniu. Śledczy prowadzą dochodzenie w sprawie szkód wyrządzonych firmie o łącznej wartości około 27 mln złotych.

Mieli wyrządzić szkody na 27 mln złotych. Prokuratura zatrzymała trzech członków zarządu
Śledczy zatrzymali trzech członków zarządu Grupy Producentów Rolnych sp. z o.o. z Cichoradza (zdj. ilustracyjne) (Materiały WP, Adobe)

O sprawie informuje Polska Agencja Prasowa, która powołuje się na rzecznika prasowego Prokuratury Okręgowej w Toruniu Andrzeja Kukawskiego. Rzecznik podał, że w tej sprawie zatrzymano w poniedziałek i doprowadzono do prokuratury prezesa spółki z Cichoradza oraz dwóch członków zarządu.

Zarzuty dla trzech członków zarządu

Usłyszeli oni w prokuraturze zarzuty. Chodzi po pierwsze o niezgodne z prawem prowadzenie ksiąg rachunkowych. Po drugie, usłyszeli zarzut niegospodarności, na której skutek doszło do wyrządzenia szkody o łącznej wartości ok. 27 mln złotych. Po trzecie, chodzi sprzeniewierzenie różnego rodzaju zbóż, które rolnicy oddawali na przechowanie w ramach umowy składu tej spółce - wyjaśnił Andrzej Kukawski.

Wszyscy trzej nie przyznali się do zarzucanych im czynów. Jeden zdecydował się złożyć wyjaśnienia, pozostała dwójka odmówiła.

Zobacz także: Lex TVN to tylko część. Tak PiS blokuje inwestycje
Zostali zwolnieni do domów, a prokurator zastosował wobec nich środki zapobiegawcze w postaci poręczeń majątkowych w kwocie 100 i 50 tys. złotych. Mają ponadto zakaz opuszczania kraju i zostali objęci policyjnym dozorem oraz zakazem kontaktowania się z określonymi osobami - wyjaśnił rzecznik prasowy toruńskiej prokuratury.

Co zarzuca im prokuratura?

Wspomniane wierzytelności obejmują kwotę blisko 27 mln złotych. Przysługują około 900 wierzycielom. Natomiast sprzeniewierzone zboża miały wartość około 170 tys. złotych. - Kara za te czyny wynosi od roku do 10 lat pozbawienia wolności - wyjaśnił Kukawski.

Śledztwo toczyło się od wielu miesięcy. Przesłuchano w tej sprawie około 600 osób - świadków i pokrzywdzonych. Zgromadzono też obszerną dokumentację handlową. W sprawie nie można wykluczyć kolejnych zatrzymań. - Wszystkiego w tej sprawie, wszystkich zastosowanych mechanizmów, jeszcze nie poznaliśmy - wyjaśnił rzecznik.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(29)
Super
3 lata temu
Po 100 i 50 tys. za przewałkę na 27 mln. Republika bananowa...
.....
3 lata temu
Nawet nie pół Sasina.
chwila prawdy
3 lata temu
Właśnie na tym polega obecny "ustrój" w Polsce. Na kłamstwie, oszustwie i złodziejstwu. Trzeba tylko wiedzieć z kim i przeciw komu, żeby nie mieć żadnych problemów...
polskisond
3 lata temu
Sądzę, że 20 tys. zł poręczenia załatwi sprawę, aby nie trafić za kratki. A "wyrok" 1 rok zakazu wykonywania "zawodu". Oczywiście w zawieszeniu.
Niebieski
3 lata temu
Szkoda 27 mln i zabrali paszporty,i kaucja,bardzo dotkliwe kara,wyrok będzie też bardzo dotkliwy,wyrok w zawieszeniu i kurator.
...
Następna strona