Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Witold Ziomek
|

Ministerstwo sprawiedliwości walczy z przestępczością promując małżeństwa

18
Podziel się:

1,5 mln złotych wydał resort sprawiedliwości na kampanię promującą małżeństwa. Jak twierdzi ministerstwo, to działanie, które ma pomóc w walce z przemocą.

Ministerstwo sprawiedliwości dofinansuje kampanię promującą małżeństwa.
Ministerstwo sprawiedliwości dofinansuje kampanię promującą małżeństwa. (WP.PL)

Kampania "Małżeństwo. Droga naszego życia" jest realizowana przez Fundację Mamy i Taty. Powstała w oparciu o badanie Maison & Partners, w których 61 proc. ankietowanych uznało, że godne zaufania są osoby prowadzące stabilne życie osobiste.

48 proc. badanych odpowiedziało, że osoby nieczujące odpowiedzialności za bliskie osoby są częściej skłonne do popełniania przestępstw.

Zdaniem części ekspertów, teza o tym, że instytucja małżeństwa przeciwdziała przemocy, jest absurdalna a pytania postawione w badaniu przeprowadzonym na zlecenie Fundacji Mamy i Taty są niewłaściwie sformułowane.

Zobacz także: Oglądaj też: Fundusz Sprawiedliwości. Pomoc prawna w Polsce

- Przestępstwo z art. 207, czyli znęcanie się, jest zjawiskiem demokratycznym. Występuje zarówno w rodzinach zamożnych, jak i ubogich, o różnym poziomie wykształcenia, z problemami alkoholowymi, ale i bez nich. Tak w małżeństwach, jak i w związkach nieformalnych - mówi w rozmowie z "Dziennikiem Gazetą Prawną" dr Paulina Wiktorska z Instytutu Nauk Prawnych PAN.

W 2006 roku wszczęto prawie 40 tys. postępowań w sprawach o znęcanie. w 2016 było ich 26 tys. Jednocześnie, jak podaje GUS, liczba małżeństw zmalała w tym czasie z 22,6 tys. do 19,3 tys.

Kampania Fundacji Mam i Tata potrwa do grudnia i będzie się składać ze spotów i konferencji naukowej.

To kolejny projekt realizowany przez fundację, który dostał dofinansowanie z ministerstwa sprawiedliwości. Wcześniej Fundacja Mama i Tata dostała 700 tys. złotych na realizację kampanii "Ratuj rodzinę", która miała zapobiegać rozwodom.

W ubiegłym roku z resort dofinansował podobną kampanię, realizowaną przez Stowarzyszenie Psychologów Chrześcijańskich.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

gospodarka
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(18)
dgf
5 lata temu
Czy w rodzinie Ziobry ktoś pracuje w takiej fundacji.Ładna kasa na początek kadencji Ziobry.Z naszych pieniędzy łatwo się rozdaje.A dla poszkodowanych w wyniku przestepstw brakuje.Taka partia PIS zawsze dba tylko o swoich, wiernych i miernych.
katolik
5 lata temu
Przemoc w rodzinach bierze się z frustracji rządzących.Jak ludzie widzą co się dzieje z tymi aferami Pisowskimi to krew ich zalewa i wtedy dochodzi do awantur w domach.Pis skłócił cały naród i całe rodziny.Jedynym wyjściem z sytuacji jest rozwiązanie PISU i wtedy będzie spokojnie w kraju i rodzinie.Dodatkowo odzielic państwo od kościoła, aby księża nie knuli przeciw narodowi.
polo patolo
5 lata temu
ładna kasa. szkoda że tak mało dostają. może nowe programy - wietrz mieszkanie - koszt kampanii 10 mln zł. , jedz wolno - 20 mln zł, oddychaj miarowo koszt 50 mln zł, myj nogi , koszt 100 mln zł, itd itd itd
mój nick
5 lata temu
Ale przemoc pojawia się często także w małżeństwach. Co ma piernik do wiatraka? Może niech zamiast tego zaczną karać pseudo patriotów atakujących ludzi za ich poglądy, rasę, orientację, czy nawet kibicowanie innemu klubowi piłki nożnej...
Homo sapiens
5 lata temu
Czyli jakas kuzynka ministra jest prezeska fundacji i potrzebuje lewej kasy. Tak to sie robi w ministerstwie SPRAWIEDLIWOSCI WG. PISU.