Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Młodzieżowy Strajk Klimatyczny. Minister pisze do uczestników

Minister środowiska Henryk Kowalczyk zwrócił się do młodzieży, która pikietowała dziś w polskich miastach w obronie klimatu. - Zapewniam Was, że jest to głos słyszalny, który noszę głęboko w sercu - napisał szef resortu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Henryk Kowalczyk wystosował w piątek list do uczniów, uczestniczących w protestach klimatycznych w całym kraju (Fot: Marek Kliński)

"Ze strony rządu oraz resortu środowiska możecie liczyć na nasze wsparcie w tej słusznej i szczytnej idei lepszego jutra, lepszej przyszłości naszej planety" - czytamy w liście Kowalczyka, opublikowanym na ministerialnych stronach.

"Przekazaliśmy jak do tej pory miliardy złotych na poprawę jakości powietrza. Prowadzimy kampanie edukacyjne, otworzyliśmy nowe kanały wsparcia finansowego wymiany przestarzałych pieców, termomodernizacji budynków w ramach programu Czyste Powietrze. Stawiamy również na inwestowanie przez domostwa jednorodzinne w odnawialne źródła energii za pomocą dopłat z programu Mój Prąd" - chwalił swoje dokonania Henryk Kowalczyk.

Minister środowiska podkreślał, że to tylko niektóre z działań, wprowadzonych przez niego i jego kolegów z rządu w celu poprawy jakości życia na naszej planecie.

Obejrzyj: Podatek handlowy? Nie łudźmy się: będzie drożej

"Mam nadzieję, że Wasza obecność to początek dalszych dobrych zmian w świadomości społecznej oraz kontynuacja drogi ku lepszemu jutru, z której nie zejdziemy" - napisał.

Młodzieżowy Strajk Klimatyczny. Młodzi Polacy wyszli już na ulice polskich miast w marcu. Z tego samego powodu
Młodzieżowy Strajk Klimatyczny. Młodzi będą protestować

Szef resortu podziękował wszystkim za obecność podczas manifestacji. "Zapewniam Was, że macie we mnie sojusznika i wspólnie możemy zdziałać jeszcze więcej dla ochrony środowiska i klimatu" - spuentował Kowalczyk.

Przypomnijmy, w ramach Międzynarodowego Strajku Klimatycznego, w ponad 60 polskich miastach młodzi wyszli w piątek na ulice, aby zamanifestować swoje niezadowolenie brakiem działań polityków ws. globalnego ocieplenia. Swoim działaniem chcą zwrócić uwagę na ten problem.

Pierwszy dzwonek nie zastał wielu uczniów w ławkach m.in. w Warszawie, w Łodzi, we Wrocławiu, w Lublinie, Mrągowie i Grudziądzu. Zamiast tego polscy uczniowie dołączyli do Międzynarodowego Strajku Klimatycznego.

O co chodzi? Młodzież na całym świecie próbuje zamanifestować swoje niezadowolenie narastającym globalnym ociepleniem i brakiem reakcji polityków w tej kwestii. W piątek 20 września na ulicę wyjdą nie tylko uczniowie polscy – strajki przewidywane są również w 37 krajach Europy, a także m.in. w USA, w Kanadzie oraz w Indiach. Razem ma być ponad 4,5 tys. młodzieżowych strajków w ramach tzw. Protestu Tysiąca Miast.

Strajki mają zwrócić uwagę polityków, którzy w poniedziałek 23 września zbiorą się na szczycie klimatycznym ONZ w Nowym Jorku.

Cały ruch zainicjowała Greta Thunberg – 16-letnia uczennica, która w 2018 roku pikietowała przed szwedzkim parlamentem w każdy piątek. Dziewczyna zawsze miała ze sobą transparent "Strajk szkolny dla klimatu".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: klimat, ekologia, młodzieżowy strajk klimatyczny, gospodarka, wiadomości
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
20-09-2019

Młodzi oczyszczą powietrzeSpójrzcie co dzisiaj działo się na polskich ulicach i placach. Tysiące młodych ludzi wyszło zaprotestować i wykrzyczeć że mają dość trucizny w … Czytaj całość

20-09-2019

życzliwyPanie ministrze odrobinę prawdy a ona jest bardzo bolesna, bo działania z pana strony zaprzeczają działaniom młodzieży. Może dość hipokryzji, kłamstwa … Czytaj całość

20-09-2019

PiadaA ruscy naukowcy mówią, że od 2021 to będzie mała epoka lodowcowa ( Słoneczko będzie słabiej świecić , taki po prostu ma cykl )

Rozwiń komentarze (14)