Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Młodzieżowy Strajk Klimatyczny. Minister pisze do uczestników

14
Podziel się

Minister środowiska Henryk Kowalczyk zwrócił się do młodzieży, która pikietowała dziś w polskich miastach w obronie klimatu. - Zapewniam Was, że jest to głos słyszalny, który noszę głęboko w sercu - napisał szef resortu.

Henryk Kowalczyk wystosował w piątek list do uczniów, uczestniczących w protestach klimatycznych w całym kraju
Henryk Kowalczyk wystosował w piątek list do uczniów, uczestniczących w protestach klimatycznych w całym kraju (PAP, Marek Kliński)
bEizaEAB

"Ze strony rządu oraz resortu środowiska możecie liczyć na nasze wsparcie w tej słusznej i szczytnej idei lepszego jutra, lepszej przyszłości naszej planety" - czytamy w liście Kowalczyka, opublikowanym na ministerialnych stronach.

"Przekazaliśmy jak do tej pory miliardy złotych na poprawę jakości powietrza. Prowadzimy kampanie edukacyjne, otworzyliśmy nowe kanały wsparcia finansowego wymiany przestarzałych pieców, termomodernizacji budynków w ramach programu Czyste Powietrze. Stawiamy również na inwestowanie przez domostwa jednorodzinne w odnawialne źródła energii za pomocą dopłat z programu Mój Prąd" - chwalił swoje dokonania Henryk Kowalczyk.

Minister środowiska podkreślał, że to tylko niektóre z działań, wprowadzonych przez niego i jego kolegów z rządu w celu poprawy jakości życia na naszej planecie.

bEizaEAD
Zobacz także: Obejrzyj: Podatek handlowy? Nie łudźmy się: będzie drożej

"Mam nadzieję, że Wasza obecność to początek dalszych dobrych zmian w świadomości społecznej oraz kontynuacja drogi ku lepszemu jutru, z której nie zejdziemy" - napisał.

bEizaEAJ

Szef resortu podziękował wszystkim za obecność podczas manifestacji. "Zapewniam Was, że macie we mnie sojusznika i wspólnie możemy zdziałać jeszcze więcej dla ochrony środowiska i klimatu" - spuentował Kowalczyk.

Przypomnijmy, w ramach Międzynarodowego Strajku Klimatycznego, w ponad 60 polskich miastach młodzi wyszli w piątek na ulice, aby zamanifestować swoje niezadowolenie brakiem działań polityków ws. globalnego ocieplenia. Swoim działaniem chcą zwrócić uwagę na ten problem.

Pierwszy dzwonek nie zastał wielu uczniów w ławkach m.in. w Warszawie, w Łodzi, we Wrocławiu, w Lublinie, Mrągowie i Grudziądzu. Zamiast tego polscy uczniowie dołączyli do Międzynarodowego Strajku Klimatycznego.

O co chodzi? Młodzież na całym świecie próbuje zamanifestować swoje niezadowolenie narastającym globalnym ociepleniem i brakiem reakcji polityków w tej kwestii. W piątek 20 września na ulicę wyjdą nie tylko uczniowie polscy – strajki przewidywane są również w 37 krajach Europy, a także m.in. w USA, w Kanadzie oraz w Indiach. Razem ma być ponad 4,5 tys. młodzieżowych strajków w ramach tzw. Protestu Tysiąca Miast.

bEizaEAK

Strajki mają zwrócić uwagę polityków, którzy w poniedziałek 23 września zbiorą się na szczycie klimatycznym ONZ w Nowym Jorku.

Cały ruch zainicjowała Greta Thunberg – 16-letnia uczennica, która w 2018 roku pikietowała przed szwedzkim parlamentem w każdy piątek. Dziewczyna zawsze miała ze sobą transparent "Strajk szkolny dla klimatu".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEizaEBe
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(14)
ja
2 lata temu
Panie ministrze Kowalczyk,to bujda co pan opowiada. Żeby coś załatwić z tego programu, to trzeba mieć cierpliwość i kupę wolnego czasu.
Ekolud
2 lata temu
Zielona agenda jak widać leży i czeka, aż ktoś się po nią schyli i zmobilizuje politycznie młodych ludzi wokół celów środowiskowych. Tyle że rząd nie chce, a opozycja jest tak leniwa i jałowa umysłowo, że chyba nie umie. Czy chce, też nie wiadomo.
PiS kocha węd...
2 lata temu
Ale się PiS przestraszył miesiąc przed wyborami strajku młodych ludzi w walce o poprawę klimatu. Kokietując górników ,że węgiel na długie lata będzie podstawowym paliwe energetycznym w walce o ich głosy zapomniał się i teraz próbuje się ratować ustani zastępcy rzecznika PiS pana Fogla o odchodzeniu od węgla ale w nieokre$lonej przyszło$ci. I tu zachodzi pytanie czy PiS OSZUKUJE górników czy młodych ludzi. Wychodzi mi jednak że" oszukuje młodych" bo w swej działalności ekologicznej postanowił na rozkaz prezesa zbudować gigantyczną elektrownie węglową w Ostołęce która zatruje smogiem całe.Mazury. i tu wychodzi cała hipokryzja PiS.
bEizaEBf
sfee
2 lata temu
nie lubie ekologow
Dzezik
2 lata temu
Ta Greta z ktorej niefrasobliwosci smieje sie caly swiat? To tylko lans. Dziewczyna ma zero swiadomosci o ekologii.