Trwa ładowanie...
bESiBHwB
Notowania
Przejdź na
Aleksandra Stanek
|

Monarchia, czyli kosztowna zabawa w króla i królową

1
Podziel się
1 z 12
Kosztowne pożegnanie panującego
Kosztowne pożegnanie panującego
(TAKA@P.P.R.S/wikimedia, licencja CC BY-SA 2.0, TAKA@P.P.R.S/wikimedia, licencja CC BY-SA 2.0)

Japonia szykuje się do prawdziwej rewolucji. Planowana na 30 kwietnia abdykacja cesarza Akihito i objęcie rządów przez jego syna Naruhito, to jednocześnie zmiana ery w Kraju Kwitnącej Wiśni.

Jednak uroczyste nastroje w kraju zmącił młodszy brat następcy tronu, książę Akishino, który zakwestionował sposób finansowania ceremonii przekazania władzy. Jego zdaniem ogromne, szacowane na ok. 27 mln dol., koszty tej uroczystości powinna ponieść rodzina cesarska, a nie podatnicy.

Tego typu wątpliwości pojawiają się nie tylko w Japonii. Temat żywy jest także w Europie, wszak w prawie co czwartym europejskim państwie panuje królewska lub książęca rodzina.

Sprawdzamy, ile kosztuje utrzymanie koronowanych głów.

bESiBHxb
KOMENTARZE
(1)
ddgfdgfdf
2 lata temu
gdfdgfdgfdgf
bESiBHwJ
TOP4 - najpopularniejsze galerie
10.

Tu warto spędzić wakacje. 7 miejsc na popandemiczny wypoczynek

Agroturystyka czy duży hotel. Góry czy morze? A może Mazury? W ramach akcji #moneypomaga polecamy 7 miejsc na wypoczynek i wakacyjny urlop.
9.

Kury, które ratują nasze życie

Całe życie spędzają w całkowitej izolacji, hodowane na specjalnej diecie w zamkniętym systemie, bez jakiegokolwiek kontaktu ze środowiskiem zewnętrznym. Przez niespełna dwa lata życia nigdy nie zobaczą ani nieba, ani trawy, ani ziemi. Zniosą za to kilogramy cennych jaj. Jaj, które umożliwią produkcję szczepionek i leków, ratujących życie ludzkie.
bESiBHwK
8.

Dzień kobiet. Promocje - na Orlenie kawa za złotówkę, w Hebe kosmetyki za grosz

W dzień kobiet nie tylko kwiaty i czekoladki znajdziemy w promocyjnych cenach. Specjalne oferty dla pań przygotował i Orlen - kawa za symboliczną złotówkę. Drogerie również prześcigają się w atrakcyjnych ofertach. Hebe oferuje 2 produkty, a trzeci dostaniemy za grosz.