Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Kinga Jurga
|

Money. To się liczy. Problemy z fotowoltaiką. Będą masowe odłączenia od sieci?

5
Podziel się:

Dziś w programie pytamy o opłacalność instalacji fotowoltaicznych i dofinansowanie na wymianę pieca. Gościem będzie Jan Ruszkowski z Polskiej Zielonej Sieci. Zapraszamy od g. 9.15.

Na program zapraszamy od poniedziałku do piątku o godzinie 9.15.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(5)
Piotr
2 lata temu
Musi być kara za złe zarządzanie dla rządu , " polityków". Inaczej nic nigdy tu się nie zmieni !!! Historia naszego kraju nabiera rozpędu.
Wojtek
2 lata temu
Rzeczywiście, wydaje się, że przez rządowe pomysły, prężnie się rozwijająca do tej pory branża, z dobrymi firmami ( Maxcom Eco Energy czy Columbs) i masa klientów może złapać zadyszkę.
dobra zmiana
2 lata temu
Jak się amatorzy z PiS biorą za zarządzanie państwem, i obsadzają swoich szwagrów i żony w spółkach energetycznych, a technik weterynaryjny - wójt Pcimia, przewala się przez prezesury paru energetycznych spółek i ląduje finalnie na stołku w Orlenie, to są skutki że system się wali. Najlepszy przykład to Turów. W Turowie PiS zwolnił z dnia na dzień cały nadzór realizacji 7-mego bloku, i od ręki zrobiło się drożej o kilkaset milionów. Budimex podniósł cenę od ręki o 300 mln, łącznie koszty nowego bloku energetycznego skoczyły z 4,6 mld na 5 mld. To jakieś pół roku płacenia kary za ten problem z Czechami. Jakoś cisza o tym. Bo tu trudno winić innych, to czysta niekompetencja PiS. Do tego mamy znów z powodu niekompetencji wyłącznie awaryjne 10 bloków w Bełchatowie, oraz spalony podajnik węgla 14-tego bloku w Bełchatowie. W Turowie po rozruchu nowego bloku zatrzymano go na miesiąc, a potem ruszył tylko na 70%, bo temperatura w elektrofiltrze była za wysoka. Najwyraźniej zrąbano tą budowę, i mimo wydania 5 mld całość jest wadliwa. Pójdą kolejne setki milionów?........ A temat z Czechami, to kolejna niekompetencja PiS. Na początku żądania Czechów nie przekraczały 15 mln złotych. PiS doprowadził do żądań na poziomie setek milionów. Przez niekompetencję i butę. .... No i karuzela kadrowa. Od początku lat 90. do 2016 r. w Turowie było trzech dyrektorów. Łatwo policzyć, ile średnio rządził każdy z nich. Od 2016 r. do dziś było ich pięciu. Jeszcze łatwiej policzyć, ile rządził każdy z nich. No i jeszcze jakość tych kadr. Skoro ktoś, kto kilka lat temu był kierownikiem działu rusztowań, nagle został dyrektorem elektrowni, to o czym my mówimy?
Rolniczka
2 lata temu
Super bo spadnie cena prądu (oczywiste że nie spadnie). Te wszystkie ekologiczne rozwiązania pożerają ogromne ilości energii. Żeby wyprodukować panele potrzeba prądu, wody, gazu i węgla. Czy to jest ekologia i ekonomia? Samochody elektryczne ładuje się z gniazdka w którym płynie prąd z węgla kamiennego. Żadna ekologia. Bezpieczna byłaby elektrownia atomowa. Niczego mądrzejszego nikt nie wymyślił.
andre64
2 lata temu
Szwecja potrzebuje na gwalt energi . Powylaczali prawie wszystkie elektrownie atomowe. Teraz pala olejem, smierdzi na pol Szwecji