Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. MWL
|

Monika Morawiecka odchodzi z PGE Baltica. Kuzynka premiera rezygnuje ze stanowiska

324
Podziel się:

Monika Morawiecka, prezes państwowej spółki PGE Baltica, odpowiedzialnej za budowę morskich farm wiatrowych na Bałtyku odchodzi ze spółki z końcem tego roku. Prywatnie jest kuzynką urzędującego premiera Mateusza Morawieckiego.

Monika Morawiecka odchodzi z PGE Baltica. Kuzynka premiera rezygnuje ze stanowiska
Monika Morawiecka z PGE związana jest od 2006 r. Z końcem roku odejdzie ze spółki. (PAP, Rafał Guz)
bESkpAsB

Monika Morawiecka od 2006 r. pracuje w PGE, gdzie od 2010 r. pełniła funkcję dyrektora departamentu strategii. "W lutym 2019 r. została prezesem spółki celowej PGE Baltica, której celem jest budowa morskich farm wiatrowych na Bałtyku", przypomina "Rz".

Prezes PGE Baltica nie podała przyczyn rezygnacji ze stanowiska. W komentarzu do informacji o planowanym odejściu ze spółki Monika Morawiecka napisała:

Podczas mojej pracy byłam świadkiem - i sama byłam zaangażowana - w proces transformacji, której nikt by sobie nie wyobrażał, kiedy zaczynaliśmy. Od operatora węglowego do firmy z wizją jasną i zrównoważoną, mierzącą w neutralność pod względem emisji CO2 przyszłości. Co więcej, jestem dumna, że od trzech lat jestem w czołówce tej zmiany, kierując PGE Baltica
bESkpAsD
Zobacz także: Orlen pod rękę z PGE wybuduje farmę wiatrową na Bałtyku

Monika Morawiecka. Kim jest prezes PGE Baltica i kuzynka premiera?

Monika Morawiecka jest absolwentką Szkoły Głównej Handlowej na kierunku Finanse i Bankowość, a także posiadaczką międzynarodowego dyplomu Master of International Management, przyznawanego przez europejskie stowarzyszenie szkół ekonomicznych CEMS. Prywatnie jest córką brata Kornela Morawieckiego, czyli siostrą stryjeczną obecnego premiera, Mateusza Morawieckiego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bESkpAte
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(324)
PITi
6 min. temu
I tak okradają Polskę w sposób legalny....Nie dość że 90% ministrów nie ma kompetencji do zajmowanych stanowisk to jeszcze ich członkowie rodzin w jakichś radach nadzroczych w spółkach państwowych ciągną kasę choć nic nie umieją i nic nie robią....A zwykły kowalski musi zapie....ć za miskę ryżu :((((
Kobi
22 min. temu
Jacy ci Rzymianie są brzydcy....
Jaa
40 min. temu
Co ty możesz wiedzieć , wróć do szkoły !!! Długo jeszcze musisz się uczyć.
bESkpAtf
Beti
2 godz. temu
A jak był prezesem w banku to też rodzinkę zatrudniał. Klasyczne zagranie. Wywalili fermy wiatrowe na grube miliony. Firmy zbankrutowały. TEREN CZYSTY.Można zaczynać tylko jeden warunek Musisz być nasz..
Przasnyszan
7 godz. temu
Zapytajcie gdzie pracowała córka ( czy ktoś ja tam widział ) i ile ta firma dostała „ tarczy „
...
Następna strona