Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. WZI
|

Morawiecki o "nowym ładzie". Szczegóły w styczniu

622
Podziel się

- W styczniu przedstawimy kompleksowy plan społeczno-gospodarczy. Teraz koncentrujemy się na programie szczepień - powiedział w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" premier Mateusz Morawiecki.

Morawiecki o "nowym ładzie". Szczegóły w styczniu
Morawiecki o "nowym ładzie". (Flickr, KPRM)
bDJVkfsl

Hasło "nowy ład" jest coraz częściej powtarzane przez obóz rządzący. Jak mówi Morawiecki, to plan gospodarczy, który pomoże podnieść się z kryzysu po pandemii koronawirusa, a także wykorzystać pojawiające się szanse.

- Wchodzimy w czas przebudowy świata. Przebudowy najgłębszej od 30, a może nawet od 80 lat. Widzimy, że sytuacja jest dynamiczna. Ekonomiści, którzy jeszcze w kwietniu–maju zastanawiali się, czy będziemy mieli do czynienia z V-kształtnym, U-kształtnym, W-kształtnym czy L-kształtnym odbiciem, gremialnie się mylili. Odbicie po koronawirusie przyjmie kształt litery K. To dlatego, że niektóre branże znakomicie rosną nawet mimo epidemii, a może nawet na skutek epidemii, a inne są bardzo mocno poturbowane - powiedział "Rzeczpospolitej" Morawiecki.

Jak mówi premier, przemysł w Polsce rozwija się w dobrym tempie. Rosną przychody firm technologicznych i zmienia się architektura społeczna.

bDJVkfsn
Zobacz także: Największa dziura budżetowa w historii. "To jest bezapelacyjne"

- Teraz trzeba pomyśleć o tym, jak świat może wyglądać za dwa, pięć, dziesięć lat, i przystosować procesy legislacyjne i inwestycyjne do tego świata. Cel to sprawić, by Polska odnalazła się w tym świecie jak najlepiej - powiedział Morawiecki.

Tzw. nowy ład, który rząd ma przedstawić w styczniu, zakłada przede wszystkim "zasypanie deficytu kapitału".

bDJVkfst

Rząd przygotowuje się też do reformy edukacji oraz usprawnienia służby zdrowia i służb sanitarnych.

- Kolejna potrzeba to wciąż nierozwiązany problem mieszkaniowy, na który chcemy przeznaczyć duże dodatkowe środki, aby wreszcie przekroczyć na rynku barierę 250 tysięcy mieszkań oddawanych rocznie. To kompleksowy plan społeczno-gospodarczy. To plan, który będzie dotyczył wielu obszarów, m.in. dalszego wspierania rodzin, ekologii czy cyfryzacji - powiedział Morawiecki.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDJVkfsO
Źródło:
KOMENTARZE
(622)
Lidka
2 miesiące temu
To już nie jest teoria spiskowa, tylko fakt! Ten "nowy ład" to po prostu "przyjazny faszyzm". I tak jak plan zakłada- nie będziesz posiadał nic i będziesz szczęśliwy. Będziesz wzorowym (posłusznym i służalczym) obywatelem, to pozwolą Ci żyć, marnie bo marnie, ale jednak. W przeciwnym razie, zostaniesz pozbawiony środków-tak jak teraz dobitnie pokazują swoją "władzę" tym zamykaniem- otwieraniem gospodarki. Ludzie się buntują- coraz ostrzejsze restrykcje są nakładane. Zastanówcie się, czy takiego świata chcemy dla naszych dzieci, bo to ich czeka!
Dziękuję
2 miesiące temu
Niech cały naród skupi całą swoją uwagę na dymisji tego rządu!
Mati szykuje
2 miesiące temu
Nowy ład- New World Order - Depopulacja -Za miske ryżu+
bDJVkfsP
ewfw
2 miesiące temu
nowy ład według pis to ELITY KASA I ZABAWA A gorszy sort do roboty
ewa
2 miesiące temu
groza mnie ogarnia...
...
Następna strona