Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Marcin Walków
Marcin Walków
|
aktualizacja

"Najmocniejsze i najsłabsze ogniwo". Pilot o tym, czy technologia zastąpi ludzi w kokpicie

- Wsiadłbyś do samolotu bez pilota? - zapytał w programie Money.pl Dominik Punda, pilot i instruktor oraz ekspert lotniczy. W Odpowiedział pytaniem na pytanie o to, czy technologia zastąpi w kokpicie ludzi. Już dziś samoloty są wyposażone w zaawansowanego autopilota i liczne systemy asystujące. - Nadal jesteśmy najmocniejszym i najsłabszym ogniwem systemu. I chyba długo się to nie zmieni. Teraz są bardzo zaawansowane prace nad kokpitem jednoosobowym, z jedną osobą. Niemniej jednak to jeszcze chyba trochę potrwa - dodał.

wideo
infrastruktura
36
Podziel się:
KOMENTARZE
(36)
Weteran
rok temu
Fajnie mój komentarz zniknął pozdrawiam
ted
rok temu
Jeszcze dużo czasu upłynie zanim jeden pilot zasiądzie w kokpicie a jeszcze więcej czasu upłynie zanim zastąpi go układ automatyczny albo systemy sztucznej inteligencji. Mamy doczynienia już teraz z projektami, które nie sprawdziły się w samodzielnym funkcjonowaniu, ponieważ nadal są takie przestrzennie w których układy automatyczne są niewydolne w skomplikowanych niebezpiecznych sytuacjach. Systemy będą wspierać ale czy zastąpią człowieka mam poważne wątpliwości.
Mrok
rok temu
Gapa opowiada dyrdymaly ludziom a ciemny narod wszystko kupi tylko w naszym kraju jest tak ze bank ktorym zarzadza notuje b.duze straty a prezio banku notuje setki tys.zl premi brawo nic dodac nic ujac
Toto
rok temu
Bez ogladania.... nie nichuja
Zapytam
rok temu
Prawo zaczyna działać wstecz wszelkie umowy są lekceważone i nie są nic warte bo rządy i unia to rozwala
...
Następna strona