Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Najpopularniejsze mieszkania pod wynajem - jaka jest lokalizacja i ile metrów mają wymarzone nieruchomości?

0
Podziel się

Mieszkania to ciągle popularna i bezpieczna inwestycja. Sprawdź gdzie i jakiej nieruchomości wynajmować, aby zagwarantować sobie pewny zysk.

Najpopularniejsze mieszkania pod wynajem - jaka jest lokalizacja i ile metrów mają wymarzone nieruchomości?
(materiały partnera)
bEpSEDWt

Pewna inwestycja

W 2019 roku ceny nieruchomości ciągle będą rosnąć. Wpływ na to ma przede wszystkim wysoki popyt (mieszkań wciąż brakuje), ciągły wzrost płac (więcej gotówki na rynku) i niskie stopy procentowe (1,5% od marca 2015), a co za tym idzie tanie kredyty. W Polsce, podobnie jak na całym świecie, nadwyżki gotówki inwestowane są na rynku nieruchomości. Nic więc dziwnego, że w ubiegłym roku prawie 2/3 mieszkań kupowanych za gotówkę było przeznaczonych na wynajem. Jakie zatem wybrać idealne mieszkanie, które nawet przy wysokich cenach przyniesie zysk?

Lokalizacja w centrum…

Lokalizacja ma kluczowe znaczenie jeśli chodzi o przyszłe zyski z naszej inwestycji. Kupując lokal w centrum zapłacimy za niego nawet kilkadziesiąt procent więcej niż za ten położony na obrzeżach miasta, jednak zyski z niego będą wyższe. Jest do dobre rozwiązanie dla osób z głębszym portfelem i odrobiną wolnego czasu. Dlaczego? Ponieważ mieszkanie w ścisłym centrum idealnie nadaje się pod wynajem krótkoterminowy na serwisach takich jak Airbnb. Dzięki temu miesięcznie na mieszkaniu można zarobić nawet 2 razy tyle co za standardowy wynajem, jednak należy się liczyć z negatywną opinią sąsiadów i wiąże się to ze stałym utrzymywaniem wysokiego standardu lokalu.

bEpSEDWv

…lub na obrzeżach

Nieruchomości na osiedlach położonych na obrzeżach miasta to tańsza, ale równie pewna inwestycja. Choć na wynajmie zarobimy mniej, to w przypadku zakupu na kredyt, będziemy mieli do spłacenia niższą ratę. Co w takim razie jeszcze brać pod uwagę przy poszukiwaniu dobrej lokalizacji poza centrum? Na pewno skomunikowanie z resztą miasta. W przypadku Warszawy będzie to np. odległość od najbliższej linii metra. Z powodu niższej ceny, mieszkania poza centrum są niezwykle popularne wśród studentów, szczególnie w dużych ośrodkach akademickich tj. Kraków czy Wrocław. Jeśli osiedle, na którym szukamy nieruchomości znajduje się w odległości kilku przystanków od uczelni, wtedy nie powinniśmy mieć najmniejszego problemu z jej wynajęciem.

bEpSEDWB

Przykład wyboru lokalizacji - miasto, okolice miasta, wybrane dzielnice i ulice. Źródło: https://obido.pl/app/rynek-pierwotny-krakow/

Odpowiedni metraż za odpowiednią cenę

Jakie mieszkania są obecnie najpopularniejsze w Polsce?

-Większość naszych użytkowników stanowią rodziny. Ta grupa najlepiej oceniała układ czteropokojowego, narożnego mieszkania z osobną toaletą. Najbardziej interesujący metraż to nieco poniżej 79 mkw. – mówi Marian Bruliński, dyrektor marketingu w obido.pl nowoczesnej platformy rynku pierwotnego. - Z kolei najlepiej oceniane przez inwestorów jest ok. 45-metrowe mieszkanie dwupokojowe. Tu kluczowa okazuje się osobna kuchnia. Wynika to zapewne po części z faktu, że takie mieszkanie można wynajmować na pokoje. A największe nakłady na wykończenie, jakie pochłaniają łazienka i kuchnia, trzeba ponieść tylko raz – wyjaśnia Bruliński.

bEpSEDWC

Stopa zwrotu z najmu w największych miastach wynosi około 5% rocznie. To naprawdę dużo, biorąc pod uwagę ceny mieszkań. Nic dziwnego, że popyt na nie ciągle rośnie. Dlatego jeśli jesteś zainteresowany inwestycją w nieruchomości, nie czekaj. Taniej już było.

bEpSEDWW
Źródło:
Artykuł sponsorowany
KOMENTARZE
(0)