Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. DSZ
|
aktualizacja

Największe firmy odzieżowe w Polsce zamykają sklepy na Ukrainie

Podziel się:

W odpowiedzi na pełnowymiarowy kryzys na Ukrainie LPP, największa polska firma odzieżowa, przeniosła administrację z biura w Kijowie do Lwowa. Sklepy na Ukrainie są zamknięte - poinformowała rzeczniczka prasowa przedsiębiorstwa Monika Wszeborowska. Na podobny krok zdecydowało się CCC.

Największe firmy odzieżowe w Polsce zamykają sklepy na Ukrainie
House a LPP SA company brand store is seen in Riviera shopping mall in Gdynia, Poland on 9 November 2019 (Photo by Michal Fludra/NurPhoto via Getty Images) (NurPhoto via Getty Images, NurPhoto)

"Handel na Ukrainie jest zamknięty. Priorytetem jest bezpieczeństwo, więc administracja naszego biura w Kijowie została przetransportowana do Lwowa. Wszelkie transporty na Ukrainę zostały wstrzymane przed granicą. Sytuacja jest rozwojowa, obserwujemy, co będzie dalej" - powiedziała Wszeborowska.

LPP zamyka sklepy na Ukrainie

Kraje Europy Wschodniej (region CIS), czyli Rosja, Ukraina, Białoruś i Kazachstan odpowiadały w 2021 roku za 28 proc. całości sprzedaży grupy LPP, wygenerowały prawie 4 mld zł przychodów.

Na zamknięcie sklepów zdecydowała się także polska firma obuwnicza CCC.

W związku z wprowadzonym stanem wojennym wszystkie oddziały stacjonarne zostały zamknięte, a transporty wstrzymane. Nasz partner franczyzowy poprosił pracowników o pozostanie w domach. Biura działają natomiast w trybie zdalnym. Uważnie śledzimy sytuację i reagujemy na bieżąco. Niepokoimy się o bezpieczeństwo mieszkańców – mamy nadzieję na możliwie jak najszybsze zakończenie konfliktu w regionie" - powiedziała Daria Sulgostowska, rzecznik prasowy CCC.

Jak poinformowała, na Ukrainie znajduje się 18 z około 1 tys. sklepów stacjonarnych grupy CCC. Spółka jest obecna na tym rynku w modelu franczyzy.

"Dziś Ukraina i Rosja to ok. 3 proc. biznesu CCC, a ok. 1 proc. biznesu całej grupy" - powiedziała rzeczniczka.

Prezydent Rosji wydał rozkaz przeprowadzenia specjalnej operacji wojskowej w Donbasie, której celem jest "demilitaryzacja i denazyfikacja Ukrainy". Wezwał żołnierzy ukraińskich do złożenia broni.

Putin oświadczył, że do Rosji "z prośbą o pomoc zwróciły się republiki Donbasu", czyli tzw. republiki ludowe powołane przez separatystów na wschodzie Ukrain

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl