Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
gospodarka
25.10.2019 19:10

Narkotyki i kryptowaluta. Poszukiwany członek kartelu jest już w Polsce

Ivan Manuel Molina Lee został zatrzymany na żądanie polskiej prokuratury. Mężczyzna jest członkiem międzynarodowego kartelu narkotykowego. Prowadził interesy m.in. w Polsce.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Ivan Manuel Molina Lee został przewieziony do Polski wojskowym samolotem. Złoży zeznania przed prokuraturą. (Fot: Marek Lasyk)

Molina Lee został zatrzymany w Grecji i przewieziony do Polski wojskowym samolotem CASA. Jest prezesem spółki Crypto, zarejestrowanej w Michałowicach.

Spółka niemal w całości należała do firmy zarejestrowanej w Panamie. Spółka, mając zaledwie 5 tys. złotych kapitału, prowadzi w Banku Spółdzielczym w Skierniewicach rachunki depozytowe jednej z największych giełd kryptowalut na świecie.

Giełda BitFinex, której rachunkiem zarządzał Molina, obsługuje 20 proc. obrotów Bitcoin-Euro. Zdaniem śledczych, giełda była wykorzystywana przez kolumbijskie kartele narkotykowe do prania pieniędzy. Miało przez nią przejść prawie 1,5 miliarda złotych z nielegalnych źródeł.

Oglądaj też: Firma bez szefa. Przyszłość zarządzania?

Zatrzymany Molina został przejęty przez Centralne Biuro Śledcze na warszawskim lotnisku. Będzie zeznawał przed wrocławską prokuraturą.

"Postępowanie swoim zakresem przedmiotowym obejmuje szereg zachowań podejmowanych przez członków międzynarodowej, zorganizowanej grupy przestępczej działającej w okresie od grudnia 2016 r. do lutego 2018 r. na terenie Polski i innych krajów. Na rachunki bankowe, założone w polskich bankach wpłynęły, w objętym postępowaniem okresie, za pośrednictwem różnych podmiotów, pieniądze w łącznej kwocie stanowiącej równowartość około 1,4 miliarda złotych, pochodzące z dużym prawdopodobieństwem z działalności przestępczej" - czytamy w komunikacie Prokuratury Krajowej.

Bitfinex to giełda wymiany kryptowalut o złej reputacji. Już raz została ukarana przez organy regulacyjne w Stanach Zjednoczonych i odcięta przez amerykańskie banki. Miała się z nimi sądzić, ale zrezygnowała. W czasie kilku lat działalności straciła też miliony dolarów klientów przez dwa duże ataki hakerskie.

Masz newsa, zdjęcie, film? Wyślij na #dziejesie

Tagi: gospodarka, wiadomości, bitcoin
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
25-10-2019

a co sie stało zTĄ GIGANTYCZNĄ KASĄ

27-10-2019

LeonUmrzecie we wlasnym kale i kto wam wtedy pomoze? Liczba gosci z karabinami przekroczy albo juz przektoczyla liczbe ludzi ktorzy sa wam w stanid … Czytaj całość

27-10-2019

IvoDolaczyc do niegi Banasia szefa gangu VATowskiego,razem powinni byc sadzeni.

Rozwiń komentarze (7)