Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Narkotyki i kryptowaluta. Poszukiwany członek kartelu jest już w Polsce

7
Podziel się:

Ivan Manuel Molina Lee został zatrzymany na żądanie polskiej prokuratury. Mężczyzna jest członkiem międzynarodowego kartelu narkotykowego. Prowadził interesy m.in. w Polsce.

Ivan Manuel Molina Lee został przewieziony do Polski wojskowym samolotem. Złoży zeznania przed prokuraturą.
Ivan Manuel Molina Lee został przewieziony do Polski wojskowym samolotem. Złoży zeznania przed prokuraturą. (East News, Marek Lasyk)
bEKeWEqd

Molina Lee został zatrzymany w Grecji i przewieziony do Polski wojskowym samolotem CASA. Jest prezesem spółki Crypto, zarejestrowanej w Michałowicach.

Spółka niemal w całości należała do firmy zarejestrowanej w Panamie. Spółka, mając zaledwie 5 tys. złotych kapitału, prowadzi w Banku Spółdzielczym w Skierniewicach rachunki depozytowe jednej z największych giełd kryptowalut na świecie.

Giełda BitFinex, której rachunkiem zarządzał Molina, obsługuje 20 proc. obrotów Bitcoin-Euro. Zdaniem śledczych, giełda była wykorzystywana przez kolumbijskie kartele narkotykowe do prania pieniędzy. Miało przez nią przejść prawie 1,5 miliarda złotych z nielegalnych źródeł.

bEKeWEqf
Zobacz także: Oglądaj też: Firma bez szefa. Przyszłość zarządzania?

Zatrzymany Molina został przejęty przez Centralne Biuro Śledcze na warszawskim lotnisku. Będzie zeznawał przed wrocławską prokuraturą.

"Postępowanie swoim zakresem przedmiotowym obejmuje szereg zachowań podejmowanych przez członków międzynarodowej, zorganizowanej grupy przestępczej działającej w okresie od grudnia 2016 r. do lutego 2018 r. na terenie Polski i innych krajów. Na rachunki bankowe, założone w polskich bankach wpłynęły, w objętym postępowaniem okresie, za pośrednictwem różnych podmiotów, pieniądze w łącznej kwocie stanowiącej równowartość około 1,4 miliarda złotych, pochodzące z dużym prawdopodobieństwem z działalności przestępczej" - czytamy w komunikacie Prokuratury Krajowej.

bEKeWEql

Bitfinex to giełda wymiany kryptowalut o złej reputacji. Już raz została ukarana przez organy regulacyjne w Stanach Zjednoczonych i odcięta przez amerykańskie banki. Miała się z nimi sądzić, ale zrezygnowała. W czasie kilku lat działalności straciła też miliony dolarów klientów przez dwa duże ataki hakerskie.

Masz newsa, zdjęcie, film? Wyślij na #dziejesie

bEKeWEqG
gospodarka
wiadomości
KOMENTARZE
(7)
Kielbik
2 lata temu
after registration we will both get 30 https://app.bitwala.com/r/iJ6h3b7h?fbclid=IwAR3ZH39NFI_jgKTqMoOthXG9eRtmmxBalzrKN7a2-7lZaW6Nc5cAX0r1P7Y check it out!
kkinup
2 lata temu
Zacznij zarabiać na kryptowalutach! Tylko realne inwestycje: http://realne-inwestycje.com.pl/crypto-profit-pl/
Emil
2 lata temu
Tak zgadzam się całkowicie, a bez weryfikacji możesz kupić bitcoina na https://tokeneo.com/cash/
bEKeWEqH
Carloo
2 lata temu
Ziobro jest złodziejem. Te pieniądze należały po prostu do klientów bitfinexa, zaś mały procent do przestępców.
Ivo
2 lata temu
Dolaczyc do niegi Banasia szefa gangu VATowskiego,razem powinni byc sadzeni.