Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Narodowy Fundusz Zdrowia z nowym prezesem. Adam Niedzielski następcą Andrzeja Jacyny

8
Podziel się

Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że Adam Niedzielski będzie pełnił obowiązki prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia. Zmiana kadrowa to efekt dymisji złożonej przez poprzedniego prezesa Andrzeja Jacynę.

P.o. prezesa NFZ będzie Adam Niedzielski - poinformowało Ministerstwo Zdrowia
P.o. prezesa NFZ będzie Adam Niedzielski - poinformowało Ministerstwo Zdrowia (PAP)
bEqrvgAB

Adam Niedzielski, którego minister zdrowia powołał na pełniącego obowiązki prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia dotychczas pracował jako wiceprezes NFZ. Na stanowisku zajmował się sprawami operacyjnymi Funduszu.

Poprzednik Niedzielskiego - Andrzej Jacyna kierował funduszem od 2016 r. Najpierw jako pełniący obowiązki, a od 2018 r. jako prezes. Tym samym był jednym z najdłużej urzędujących prezesów instytucji, która od 2003 r. miała piętnastu prezesów. Niedzielski będzie szesnastym.

bEqrvgAD

O dymisji Jacyny jako pierwszy poinformował portal "Polityka zdrowotna". Przez niemal cały dzień nikt jednak tej informacji nie potwierdzał - ani resort zdrowia ani NFZ. Dopiero wieczorem dymisję potwierdził sam minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Zobacz także: Oglądaj też: Kryzys lekowy. "Ilu Polaków musi umrzeć?"

Poprzedni prezes na krótko przed dymisją wywołał olbrzymie kontrowersje podczas spotkania Parlamentarnego Zespołu ds. Organizacji Ochrony Zdrowia. Debatowano o sytuacji w szpitalach wojewódzkich. Powiedział wtedy, że lekarze rodzinni powinni dyżurować w nocnej i świątecznej pomocy lekarskiej. Dodał, że zmiany przepisów to umożliwiające mają się pojawić tuż po jesiennych wyborach parlamentarnych. Środowisko lekarzy rodzinnych nie kryło oburzenia po tych słowach.

bEqrvgAJ

Dymisję Jacyny w rozmowie z money.pl skomentował były minister zdrowia Marek Balicki. Jego zdaniem była to szansa to szansa na nowe otwarcie i nowe podejście do Funduszu. - O likwidację centrali NFZ wnioskowałem już w 2005 r. - mówił money.pl Balicki.

Masz newsa? Wyślij na #dziejesie

bEqrvgBe
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(8)
Zagłoba
2 lata temu
Następny PIS=owski cwaniak wydaje mi sie że duzo gorszy od poprzedniego bo tamtemu z planowana EUTANAZJĄ=ludzi starszych i emerytów szło mi za bardzo po woli a tu potrzebny pośpiech aby ZUS nie wypłacał tylu rent aby im kasa zostawała=on nie mógł sobie z tym poradzic to trzeba go zastąpić lepszym cwaniakiem=A wtedy sie przekonacie jak zdrowie jest cenne=????
Upokorzony pe...
2 lata temu
Jeszcze pozwalniać tych pracowników zatrudnionych w wojewódzkich NFZ, którzy "trącą" czasami komuny. Łatwiej jest się dostać na audiencję do papieża niż do nich, szczelnie chronionych ochroniarzami, sznurami blokującymi wejście na schody oraz kilkoma zamkniętymi elektronicznie drzwiami. Tak samo jest z odbieraniem telefonów - łatwiej dodzwonić się do ministra niż do pracownika. Zastanawiam się: Czy to jest fundusz "narodowy", czyli nasz -wszystkich Polaków, jak nazwa wskazuje, czy jest to czyjś prywatny biznes, bo na pewno nie służy obywatelom.
domecek
2 lata temu
Ta instytucja winna zniknąć.To koszmarny urzędniczy twór .
bEqrvgBf
Win 308
2 lata temu
Jeśli mnie pamięć nie myli, to pisowcy przed poprzednimi wyborami zapowiadali likwidację NFZ. Czyżby zabrakło stołków dla swoich i NFZ trzeba nadal utrzymywać?
emeryt
2 lata temu
przeciez ten twor mial byc zlikwidowany,tj.tylko okradanie ludzi ktorzy placa i nic nie maja,tylko w nfz premie,nagrody podwyzki