Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Katarzyna Izdebska-Białka
|
aktualizacja

Nauczyciele przed decyzją o strajku. Poprzedni mocno odbił się na ich finansach

43
Podziel się:

Nawet 3 tys. zł brutto stracili na kwietniowym proteście niektórzy nauczyciele - wynika z informacji Społecznego Funduszu Strajkowego "Wspieram nauczycieli", do którego dotarł "Dziennik Gazeta Prawna".

Kwietniowy strajk nauczycieli
Kwietniowy strajk nauczycieli (East News, Marek Szandurski/East News)

Z Funduszu do rozdysponowania jest łącznie 8,6 mln zł. W tej chwili, jak pisze dziennik, ponad 5 tys. osób najbardziej poszkodowanych, a więc posiadających dochód poniżej 1000 zł brutto na osobę, otrzymało ponad 500 zł wsparcia. Dla wszystkich, którzy zwrócili się o pomoc, pieniędzy jednak nie wystarczy.

Sprawy finansowe mogą wpłynąć na decyzję o strajku, czytamy w dzienniku. Wielu pedagogów straciło przez protest część pensji, a rekompenstaty nie otrzymało.

Tylko niektóre samorządy zdecydowały, że pieniądze przeznaczone na wynagrodzenia zostały przesunięte na wyższe dodatki motywacyjne, dodaje "Dziennik Gazeta Prawna". Przed kwietniowym strajkiem obietnice były inne. Włodarze miast zapewniali o poparciu dla pedagogów i finansowym wsparciu.

Decyzja o tym, czy nauczyciele wznowią strajk, ma zapaść pod koniec sierpnia.

- Jeśli chodzi o mnie, to tak, jestem za powrotem do strajku. Natomiast Związek Nauczycielstwa Polskiego nie jest partią polityczną, gdzie decyzję podejmuje prezes tej partii, a kierownictwo związku to jest 80 osób, więc decyzje zapadają kolegialnie po głębokiej analizie tego, co dzieje się w środowisku - mówił w czerwcu w programie "Money. To się liczy" Sławomir Broniarz, prezes ZNP.

Zobacz także: Obejrzyj także: Strajk nauczycieli. Sławomir Broniarz za wznowieniem akcji we wrześniu

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(43)
Sumat123
5 lata temu
A na święta do opieki społecznej po zasiłek
ewa
5 lata temu
Nauczycielu czy to prawda ,że masz : Karte nauczyciela Dodatek wiejski Dodatek szkodliwy Przydział mieszkania sluzbowego Dodatek do mieszkania Dodatek motywacyjny Dodatek funkcyjny Wychowawstwo 13 pensja Urlopowe Bezprocentowe pożyczki gotówkowe Zapomogi Jubileusze Nagrody dyrektora Duże odprawy emerytalne - ( sześciokrotność pensji ?) Płatne zastępstwa Darmowe imprezy w lokalach - Dzień Edukacji, Wigilie Masz możliwość dorobić korepetycjami Roczny zdrowotny urlop Ferie Wakacje Weekendy Swięta Darmowe wycieczki szkolne Bony na święta Prezenty Kwiatki a przechodząc na emeryturę NADAL macie WCZASY POD GRUSZĄ , KARPIOWE , ZAPOMOGI itp I NADAL MACIE MAŁO ?????????? JA MAM TYLKO NAJNIŻSZĄ KRAJOWĄ NA MIESIĄC , NIC WIĘCEJ I PRACUJĘ PO 8 GODZIN
patryk
5 lata temu
ciagle maja podwyzki i ciagle im mało !!!!!!!!!! niech pokaza pit !!!!!!!!!!!!!!
ewa
5 lata temu
Nauczyciele mają 13 pensję, wczasy pod gruszą , karpiowe, zapomogi, dofinansowania, zastępstwa, nagrody dyrektora to wszystko jest na dodatkowym pasku zarobkowym ! Kto dziś ma 13 pensję ? Nawet górnicy nie mają . Nauczyciele posiadają Kartę Nauczyciela , z której mają mnóstwo korzyści .Innym grupom społecznym pozabierano różne przywileje ! Ponadto nauczyciele na emeryturze nadal dostają wczasy pod gruszą , karpiowe, zapomogi, dofinansowania, korzystają z wycieczek dofinansowanych przez zakład pracy . O wolnym czasie nauczycieli na wypoczynek już nie wspominam
maciek
5 lata temu
Broniarz tak wykiwa naiwnych nauczycieli , że zostaną bez kasy i pracy, a on się obłowi do końca życia i to jest sposób na biznes.
...
Następna strona