Notowania

Nawet 20 tys. zł miesięcznie dla prezesa. Władze spółdzielni mieszkaniowych zarabiają krocie

W Polsce jest 3,5 tys. spółdzielni mieszkaniowych, a na czele każdej stoi prezes. Pensje niektórych z nich przekraczają nawet 20 tys. zł miesięcznie – sprawdził "Fakt".

Podziel się
Dodaj komentarz
(Fotolia)
Aż 2,2 mieszkań w Polsce to lokale spółdzielcze, to najwięcej w Europie.

Aż 2,2 mln mieszkań w Polsce to lokale spółdzielcze, to najwięcej w Europie – pisze "Fakt". Dziennik sprawdził, ile zarabiają niektórzy ich prezesi w Polsce.

W kraju mamy aż 3,5 tysiąca prezesów współdzieli. Choć ich zarobki są jawne, aby poznać ich dochody trzeba być członkiem spółdzielni i złożyć w niej wniosek.

Sprawa jest prostsza, gdy jej szef jest jednocześnie radnym i ma obowiązek złożenia oświadczenia majątkowego. To właśnie do tego dokumentu sięgnęli dziennikarze Faktu. Co znaleźli?

Babska spółdzielnia:

Z oświadczenia majątkowego prezesa Spółdzielni im. Obrońców Pokoju w Gliwicach, Krzysztofa Kleczka, można wyczytać, że jego pensja wynosi 11,75 tys. zł brutto miesięcznie. To jednak wcale nie górna półka. Więcej zarabia prezes Spółdzielni Mieszkaniowej w Sokółce, Jerzy Saciłowski, który na tym stanowisku inkasuje 12 tys. zł.

Krezusami wśród spółdzielców nazywać się mogą: prezes Legnickiej Spółdzielni Mieszkaniowej - Jan Szynalski - z pensją 20,88 tys. zł czy prezes Spółdzielni Nasza Praca w Częstochowie - Ryszard Szczuka, który zarabia 21,46 tys. zł miesięcznie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
05-02-2019

aesgy5grerewergewA następnie mieszkańcy spółdzielni "X" zostają obciążeni niedopłatami za ogrzewanie, czy ciepłą wodę. Wystarczy zebrać znaczna grupę osób iść na walne … Czytaj całość

05-02-2019

LukaSpółdzielnie , to organizacje przestępcze chronione przez państwo , utrzymujące się haraczu od ludzi

05-02-2019

Nie skorumpowanaDramat. W Częstochowie Pan prezes Szczuka ma kierowcę i od 30 lat zachowuje się jak prezydent, najważniejsza osoba w mieście, SZYCHA. Nadludzie … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (383)