Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Artykuł sponsorowany ARiMR

Nawet 500 tys. zł na rozwój usług rolniczych

4
Podziel się:

Przedsiębiorcy, którzy świadczą usługi na rzecz rolników i chcą rozwijać swoją działalność, mogą składać do 13 stycznia 2021 r. w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wnioski o pomoc na „Rozwój przedsiębiorczości – rozwój usług rolniczych” z PROW na lata 2014-2020.

Nawet 500 tys. zł na rozwój usług rolniczych

O dotację może ubiegać się osoba fizyczna, osoba prawna, jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej, która jako mikro- lub małe przedsiębiorstwo wykonuje działalność gospodarczą obejmującą świadczenie usług dla gospodarstw rolnych przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku w zakresie co najmniej jednego z następujących kodów Polskiej Klasyfikacji Działalności: 01.61.Z – Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną, 01.62.Z – Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich, 01.63.Z – Działalność usługowa następująca po zbiorach.

Refundacji podlega do 50 proc. kosztów kwalifikowalnych, do których zalicza się m.in. koszty zakupu lub leasingu (zakończonego przeniesieniem prawa własności) nowych maszyn, narzędzi lub urządzeń do produkcji rolnej, aparatury pomiarowej i kontrolnej, sprzętu komputerowego i oprogramowania służących do zarządzania przedsiębiorstwem lub wspomagających sterowanie procesem świadczenia usług, wdrożenia systemu zarządzania jakością, opłat za patenty i licencje. Pomoc przyznaje się i wypłaca do wysokości limitu, który w okresie realizacji programu wynosi maksymalnie 500 tys. zł na jednego beneficjenta.

Dofinansowanie nie obejmuje zakupu nieruchomości, rzeczy używanych, jak również kosztów robót budowlanych, leasingu zwrotnego oraz podatku VAT.

Wnioski przyjmują oddziały regionalne ARiMR. Można je składać osobiście, wysłać w formie dokumentu elektronicznego za pośrednictwem platformy e-PUAP lub przesyłką rejestrowaną nadaną w placówce Poczty Polskiej.

Więcej informacji: na stronie www.arimr.gov.pl, pod numerem bezpłatnej infolinii – tel. 800-38-00-84 oraz w punktach informacyjnych w biurach powiatowych i oddziałach regionalnych ARiMR.

Artykuł sponsorowany ARiMR
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(4)
rolnik
2 lata temu
byłem u rolnika bogatego o usługe brona talerzowa a wiem ze wziol na uslugi odmowil mowiac nie ma czasu a traktor dzon dir wziol na kredyt i maszyny terz to jest przekret ot co nie swiadcza uslug i to jest cala prawda!!!!!!!!!
Nie rolnik
2 lata temu
Dotacje do ha, krowy, świni, odszkodowania za suszę, ulewne deszcze, niesprzedane owoce , zboża i inne ich produkty. Zwrot Vat od paliwa, dopłaty do ziemi rolnośrodowiskowe, odszkodowania za straty spowodowane przez dzikie zwierzęta, umarzane kredyty na zakup i rozbudowę tych przedsiębiorstw i słynny KRUS. TO jest dopiero BIZNES. I co się dziwić że jeszcze strajkują. Kto z was przedsiębiorcy by tak chciał?
Mary
2 lata temu
Czy nabór wniosków może zostać przedłużony.
Niki
2 lata temu
ciekawa opcja