Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Niemcy. Nie żyje minister Thomas Schäfer. Media: samobójstwo związane z koronawirusem

Minister finansów niemieckiego landu Hesja Thomas Schäfer popełnił samobójstwo. Jak informują niemieckie media, targnął się na swoje życie, bo "nie udźwignął presji" związanej z zapewnieniem pomocy finansowej poszkodowanym przez pandemię koronawirusa.

Podziel się
Dodaj komentarz
(twitter.com/cdu_hessen)
Minister finansów niemieckiego landu Hesja popełnił samobójstwo. "Związek z koronawirusem"

Nie żyje Thomas Schäfer, członek Unii Chrześcijańsko-Demokratycznej Niemiec (CDU), a od 10 lat także minister finansów niemieckiego kraju związkowego Hesja. Jego ciało znaleziono przy torach kolejowych w miejscowości Hochheim, leżącej między Frankfurtem a Moguncją.

Jak podaje "Frankfurter Allgemeine Zeitung", powołując się na źródła zbliżone do śledczych, polityk zostawił list pożegnalny, w którym tłumaczy, że postanowił odebrać sobie życie w związku z epidemią koronawirusa.

"Jesteśmy wstrząśnięci. CDU Hessen opłakuje stratę dr Thomasa Schäfera. Wiadomość o jego nagłej śmierci była dla nas szokiem. Nasze myśli są teraz z jego rodziną i bliskimi" - czytamy na Twitterze regionalnych struktur CDU.

Obejrzyj: "Przyczyną śmierci profesora Wojciecha Rokity był hejt"

- Dla tych, którzy go znali to wstrząsające. Schäfer i jego zespół pracowali dosłownie dzień i noc, by stworzyć miliardową tarczę ochronną dla gospodarki Hesji z powodu kryzysu wywołanego koronawirusem. Było to dla niego zadanie stulecia - tak do sprawy odniósł się premier Hesji Volker Bouffier.

- Potrzebowaliśmy go w tak trudnym czasie. To największe wyzwanie dla naszego kraju, które wymaga zarówno ostrożności, jak i energii. Schäfer reprezentował obie - dodał.

- Był bardzo zaniepokojony. W szczególności martwił się o to, czy możliwe będzie spełnienie ogromnych oczekiwań ludności, zwłaszcza pomocy finansowej. Te obawy go przytłoczyły - podsumował Bouffier.

Jak podaje "Newsweek", Thomas Schäfer w ostatnich dniach niemal codziennie pojawiał się publicznie, by odpowiadać na pytania dotyczące państwowej pomocy dla firm, które ucierpiały na skutek epidemii. Resortem finansów Hesji kierował od 2010 roku. Spekulowano, że może w przyszłości objąć stanowisko premiera Hesji.

Jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji i chcesz porozmawiać z psychologiem, dzwoń pod bezpłatny numer 800 70 2222 całodobowego Centrum Wsparcia dla osób w kryzysie. Możesz też napisać maila lub skorzystać z czatu, a listę miejsc, w których możesz szukać pomocy, znajdziesz TUTAJ.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
30-03-2020

patriotaszkoda gościa, bo zbyt wziął to do siebie, TYMCZASEM W POLSCE ŁBY PISOWSKIE PEWNIE SIĘ CIESZĄ Z TEGO, ALE ŻYCZĘ WAM JAK NAJGORZEJ. BO W POLSCE NISZCZY … Czytaj całość

30-03-2020

etykgdyby ci co nie musza, nie wyciągali rak po pieniądze to facet by żył

14-04-2020

lajkDlatego, tak bardzo boje sie o Pana Mateusza Morawieckiego.Pierwszy premier odpowiedzialny ,bardzo dobrze wyksztalcony,wyjatkowa osobowosc Polska … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (8)