Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Mateusz Madejski
Mateusz Madejski
|

Niemcy pomagają polskim pacjentom. Zdaniem wojewody to "fake news". My wyjaśniamy

12
Podziel się:

"Absolutne kłamstwo" - tak lubuski wojewoda nazywa informacje z artykułu money.pl o niemieckiej pomocy dla polskiego szpitala. Inaczej mówili sami Niemcy oraz pracownicy szpitala. A jeszcze niedawno sam szpital prosił o pomoc na swoich stronach.

Niemcy pomagają polskim pacjentom. Zdaniem wojewody to "fake news". My wyjaśniamy
Wojewoda lubuski Władysław Dajczak nazywa nasze informacje "fake newsami". Myśli jednak nie rozwija. (PAP, Lech Muszyński)
bEEzsMrp

Do słubickiego szpitala przyjeżdżają pacjenci z całego województwa lubuskiego, niektórzy nie mają ze sobą podstawowych artykułów, jak bielizna czy woda.

Pomagają niemieckie organizacje z przygranicznych miast, które organizują specjalne zbiórki dla Słubic. O tym wszystkim informowaliśmy w naszym artykule. Pod nazwiskiem wypowiadała się w nim koordynatorka pomocy dla szpitala. Cytowaliśmy też niemieckie organizacje.

Teraz jednak wojewoda lubuski nazywa zebrane informacje "fake newsem". - Myślę, że jest to informacja bardzo uwłaczająca, i dyrekcji szpitala tutaj w Słubicach, i tym wszystkim, którzy w szpitalu podejmują ciężką walkę, walkę o zdrowie pacjentów - mówił w piątek wojewoda Władysław Dajczak.

bEEzsMrr

Czy więc niemieckie organizacje oraz sami pracownicy szpitali mijali się z prawdą? Dajczak się do tego w ogóle nie odnosi. Swojej tezy o "fake newsach" nie rozwija.

Tymczasem pomoc z Niemiec dla pacjentów w Słubicach trafiała. A sam szpital wielokrotnie o pomoc prosił. Nie tylko Niemców, ale również Polaków.

"Pilnie potrzebujemy wsparcia rzeczowego" - można było przeczytać na profilu szpitala w październiku. Pracownicy prosili o pampersy, przekąski, mydła, herbatę, a nawet o papier toaletowy.

bEEzsMrx

Wojewoda nie próbował wyjaśnić z nami sytuacji. Nie dostaliśmy też dotąd żadnego wniosku o sprostowanie informacji.

- Lubuskie szpitale otrzymują ogromne wsparcie finansowe na walkę z pandemią i sprzęt do tego potrzebny - podkreślał wojewoda. O tym jednak pisaliśmy w artykule, podobnie jak o dodatkowym wsparciu dla szpitala w Słubicach od lubuskiego NFZ. Sam NFZ jeszcze w piątek kontaktował się z nami telefonicznie, ale nie zwracał uwagi na rzekome podawanie "fake newsów" jak twierdzi wojewoda.

- Państwo czy wojewoda dba o to, żeby szpital w Słubicach miał odpowiedni sprzęt, odpowiednią możliwość funkcjonowania i też byliśmy zdziwieni tym – powiedział z kolei prezes szpitala Adam Koniuk.

Pytany przez dziennikarzy na konferencji o wypowiedź pracownicy lecznicy, która dla money.pl relacjonowała problemy z zaopatrzeniem dla szpitala, prezes powiedział, że "to zostało wyjaśnione". - Pracownik, że tak powiem, wysunął się sam przed szereg. Jest teraz powołany rzecznik szpitala, który teraz będzie wypowiadał się na tematy szpitalne - mówił Kaniuk.

bEEzsMry

Dodajmy, że i na oficjalnej stronie powiatu słubickiego, i w komunikatach na stronach facebookowych szpitala, to właśnie naszą rozmówczynię podano jako osobę odpowiedzialną za kontakt w sprawie pomocy dla lecznicy.

Także niemieckie organizacje wyraźnie informowały, czego potrzebuje szpital w Słubicach. Na zdjęciach publikowanych w mediach społecznościowych pokazywano także co udało się zebrać: od żywności, przez środki czystości aż po pieluchy dla dorosłych.

Zobacz także: Leśne M3 dla miłośników przyrody. Cena? Jak za używany samochód

.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEEzsMrS
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(12)
Jokohama
6 miesięcy temu
Niemcy zawsze pomagają ale tylko za pieniądze nie inaczej. Komu ta bida jest wstanie pomoc. Niech pomagają swoim nieudacznikom a e szpitalu trzeba zrestrukturalizowac pensje i zatrudnieni. Będzie w nadmiarze
maniek
6 miesięcy temu
Nie będzie Niemiec nam pomagał to cały pis. Oni nie leżą w zwykłych szpitalach z wyżywieniem za kwoty mniejsze niż w więzieniach
bartek
6 miesięcy temu
i mowia jeszcze o stop hejcie ato oni faek newsy wiecie co hipokryzja jest u was
bEEzsMrT
bartek
6 miesięcy temu
do dlatego portal usuwa moje prawdziwe komentarze ktore maja fakty i sa duowodnione a pisze swoje fake newsy
Były leming
6 miesięcy temu
Po co ten artykuł? Żeby udowodnić jak to państwo Polskie jest złe i niedobre. A Niemcy wspaniali, piękni i młodzi. Nawet nam pomagają! I nie ważne, że jest to 0,0001% tego co przekazuje ta obrzydliwa Polska, która nie umie przecież zadbać o swoich obywateli. Wstyd!