Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Niemcy ratują gospodarkę. Mniejszy VAT i 300 euro na dziecko

152
Podziel się

Niemiecki rząd wprowadza rozwiązania, które mają łagodzić skutki kryzysu gospodarczego, wywołanego pandemią. W planach m.in. obniżka VAT z 19 proc. do 16 proc.

Niemcy walczą z kryzysem. Obniżają podatek VAT.
Niemcy walczą z kryzysem. Obniżają podatek VAT. (Getty Images)
bDUBOpNh

Jak podaje agencja Reutera, w piątek na specjalnym posiedzeniu rząd Angeli Merkel zdecydował o wprowadzeniu rozwiązań, które mają złagodzić skutki kryzysu.

Od 1 lipca do 31 grudnia 2020 VAT będzie obniżony z 19 proc. do 16 proc. Wprowadzona zostanie także jednorazowa zapomoga w wysokości 300 euro na dziecko.

W ten sposób rząd Angeli Merkel chce stymulować konsumpcję. Reuter's podaje, powołując się na anonimowe źródło w niemieckim rządzie, że koszt tych rozwiązań to ok. 20 mld euro.

bDUBOpNj

Jak informuje niemieckie ministerstwo finansów, w piątek rząd zatwierdził zmiany w opodatkowaniu samochodów. Od początku przyszłego roku auta z wyższą emisją spalin będą obłożone wyższymi podatkami.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDUBOpNK
KOMENTARZE
(152)
POlski
10 miesięcy temu
A u nasz 23% VAT.
jguu
10 miesięcy temu
Odsunąć tych szkodliwców z PiS od władzy. Tylko podnoszą podatki.
Btf
10 miesięcy temu
W Niemczech dostają 200 euro na każde dziecko miesięcznie do czasu ukończenia studiów czyli do 25 r.ż. To jest jeszcze dodatkowo. Wszyscy to szanują, bo dzieci to przyszłość
bDUBOpNL
Grs
10 miesięcy temu
Gdyby nie podjudzanie do kłótni też moglibyśmy już mieć tak dojrzałe państwo. A tak, jak jedna partia zaczyna działać to zaraz jej wbija druga szpilę i wytyka i skłóca naród. I tak od 20 lat. Szkoda
ZK590
10 miesięcy temu
w Niemczech wystarczy 16% VAT a w Polsce 23 %.
...
Następna strona