Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Artykuł sponsorowany Budimex

#Niezwalniajmy. Budimex dołącza do akcji, która ma chronić tysiące miejsc pracy

0
Podziel się

Budimex, lider branży budowlanej w Polsce, zatrudniający ponad 7500 osób, jako pierwsza duża firma w kraju dołącza do akcji #Niezwalniajmy, której celem jest zachowanie stanowisk pracy.

#Niezwalniajmy. Budimex dołącza do akcji, która ma chronić tysiące miejsc pracy
(materiały partnera)
bEqFqYMR

Artykuł sponsorowany

To ludzie tworzą firmę i każdego dnia angażują się w działania na rzecz jej rozwoju i osiągnięć. Pracodawcy, doceniając starania zespołu, w dobie pandemii, realizują projekt #Niezwalniajmy. Ideą akcji, zainicjowanej przez Bussines Centre Club i Homejob, jest ochrona zatrudnionych. Firmy, które biorą udział w inicjatywie deklarują, że w sytuacji wymagającej cięć budżetowych, pierwsze kroki podejmą, redukując nakłady inne niż wynagrodzenia pracownicze.

Budimex przyłącza się do przedsięwzięcia, bo dbałość o pracowników i ich warunki zatrudnienia to jeden z kluczowych elementów długofalowej polityki spółki.

bEqFqYMT

- Dołączamy do akcji, by promować i wspierać działania mające na celu zabezpieczenie miejsc pracy. Niespodziewane zmiany na rynku pracy powodują, że z jeszcze większą dbałością podchodzimy do zabezpieczenia naszych pracowników. Budimex postrzegany jest przez kandydatów, pracowników oraz klientów jako stabilny i solidny wykonawca oraz pracodawca – mówi Cezary Mączka – Członek Zarządu dyr. Zarządzania Zasobami Ludzkimi Budimex SA.

Nowe projekty – dodatkowe stanowiska

Budimex jest obecny na ponad 300 budowach w całym kraju, a w pierwszym półroczu 2020 r. podpisał kolejne kontrakty na realizację, m.in. S7 Modlin-Czosnów, S5 w województwie kujawsko-pomorskim oraz S5 w województwie warmińsko-mazurskim. Spółka zwiększa więc liczbę pracowników.

bEqFqYMZ

Od początku br., lider na rynku budowlanym zatrudnił już ponad 100 osób i w najbliższym czasie przewiduje podpisanie blisko 500 nowych umów.

Na liście aktualnie poszukiwanych kandydatów są, m.in. inżynierowie dokumentacji projektowej, majstrowie robót drogowych czy kierownicy robót elektrycznych. Spółka, rekrutując nowych pracowników, wykorzystuje nowoczesne technologie. Budimex w październiku 2018 r. jako pierwsza firma budowlana w Polsce wprowadził zewnętrzny program rekomendacji osób do pracy - polecambudimex.pl.

Przeszło 50 lat obecności spółki na rynku, zaowocowało nie tylko realizacją wielu ciekawych projektów, ale również doświadczeniem i wiedzą, które mają swoje odbicie w ciągłości finansowej i stałości zatrudnienia.

- Przykładamy szczególną uwagę do realizacji kontraktów, dbamy o ich wpływ na stabilność organizacji. Obecna sytuacja epidemiologiczna nie dotknęła jeszcze negatywnie naszej działalności, jednak ściśle ją monitorujemy i podejmujemy elastyczne działania odpowiadające na pojawiające się zmiany. Mamy jak dotąd szczęście – możemy pracować w pełni realizując nasze zobowiązania – dodaje Cezary Mączka.

bEqFqYNa
#Niezwalniajmy. Dołączają kolejne firmy

Niezwalniajmy cieszy się dużym zainteresowaniem wśród przedsiębiorców działających na polskim rynku. Poza Budimeksem, inicjatywę wspierają: ANG Spółdzielnia, Media Scope Group, Skin Vitale, Grupa Producentów Owoców Galster, Yellows, Decerto, Practum Consulting oraz Miludek Centrum Wspierania Rozwoju. Patronat nad akcją objęli: Polskie Stowarzyszenie HR, Business Centre Club, Karta Różnorodności koordynowana przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu, Global Compact Network Poland, CR Navigator, Better, Social Impact Alliance for Central & Eastern Europe oraz Admind.

Więcej informacji a akcji na stronie: niezwalniajmy.pl.

Artykuł sponsorowany

bEqFqYNu
Artykuł sponsorowany Budimex
Źródło:
Artykuł sponsorowany
KOMENTARZE
(0)