Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
polityka
04.09.2019 19:25

"Niższe podatki, wyższe płace". Program PO na wybory

Obniżenie kosztów pracy, niższe składki ZUS dla prowadzących działalność gospodarczą i przywrócenie handlu w niedzielę. M.in. to zostanie zrealizowane, jeśli PO wygra - zapewnia Grzegorz Schetyna.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Odważny ruch PO. Chce przekonać do siebie wyborców

Opozycja przystępuje do ostrej ofensywy przed wyborami. Grzegorz Schetyna, będąc na XXIX Forum Ekonomicznym w Krynicy Zdroju, przedstawił wybrane punkty programu wyborczego PO.

- Idziemy do wyborów z programem "niższe podatki, wyższe płace". Bardzo twardo mówimy o tym, że będziemy chcieli wprowadzić niezależność, podmiotowość, ale także stabilność prawną, która dotyczy polskich przedsiębiorców. Niższe składki na ZUS, które szczegółowo będziemy przedstawiać. Jeżeli chodzi o handel w niedzielę, to chcemy go umożliwić, traktując pracowników podmiotowo, dając im możliwość dwóch wolnych niedziel w miesiącu - powiedział cytowany przez PAP szef Platformy Obywatelskiej.

Dodał, że w efekcie wprowadzenia zakazu handlu w niedziele upadło ok. 16 tys. sklepów, a z badań wynika iż 71 proc. Polaków uznaje zakaz handlu za naruszenie swobód obywatelskich.

Obejrzyj: Grabowski i Stuhr śmieją się z przemówienia Kaczyńskiego

Schetyna chce też odpartyjnienia spółek Skarbu Państwa. - Czy jest to możliwe? Uważamy, że jest to możliwe. Mamy odpowiednie ustawy przygotowana w tej sprawie. Na pewno je wprowadzimy po wyborach - zapewnił.

Posłanka Izabela Leszczyna z PO dodała, że program "wyższe płace, niższe podatki" polega na dwóch działaniach. - Po pierwsze, obniżamy wszystkie daniny publiczne, które obciążają wynagrodzenie za pracę do 35 proc. z prawie 50 proc. obecnie. A po drugie, ci, którzy otrzymują minimalne wynagrodzenie, których trzeba zmotywować najbardziej, otrzymują bonus w postaci 500 zł, które nie obciąża pracodawcy. Oprócz tego bonusu, najniżej zarabiający zyska na obniżeniu podatku, a więc w sumie miesięcznie na rękę dostanie ponad 600 zł więcej. Ten bonus za aktywność będzie wypłacany aż do momentu, kiedy pracownik osiągnie średnie wynagrodzenie. Gdy pensja będzie rosła, to ten dodatek motywacyjny będzie maleć - powiedziała polityk.

Z kolei główny ekonomista PO Andrzej Rzońca zapowiedział, że jeżeli firma będzie rozwijać się szybciej niż gospodarka, to będzie nagradzana niższą stawką CIT. - Podatek od nieruchomości przestanie być podwyższany przez inwestycje w urządzenia. Zniknie ten anty-inwestycyjny wymiar tego podatku - powiedział też Rzońca. - Obniżymy ZUS. Dzisiaj podstawą wymiaru ZUS-u jest 60 proc. przeciętnego wynagrodzenia. My za podstawę przyjmiemy płacę minimalną, logiczną podstawę - podkreślił Rzońca. Dodał, że ma być również uproszczona karta podatkowa i podatek ryczałtowy. Szczegóły programu PO-KO mają zostać przedstawione w najbliższy piątek.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: polityka, wybory, po, PO-KO, opozycja, program wyborczy, podatki, płaca, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
04-09-2019

PamiętliwyPamiętamy !!! 1. Przyspieszymy i wykorzystamy wzrost gospodarczy. 2. Radykalnie podniesiemy płace dla budżetówki, zwiększymy emerytury i renty. 3. … Czytaj całość

04-09-2019

jatymyNIestety PO już raz niezrealizowało obietnic , takie rzeczy zostają w pamięci . Trzeba bylo wtedy mysleć , straciliście wiarygodność w oczach ludzi.

04-09-2019

abrGruszki na wierzbie także -po- obieca?!

Rozwiń komentarze (217)