Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. KKG
|

Nowy instytut PiS. "Szkodliwy i niepotrzebny, upolitycznienie rodziny"

20
Podziel się:

Kompetencje Polskiego Instytutu Rodziny i Demografii, którego utworzenia chcą posłowie PiS, daleko wykraczają poza badania nad demografią. Na przykład prezes instytucji będzie mógł brać udział w sprawach dotyczących nieletnich - pisze czwartkowa "Rzeczpospolita".

Nowy instytut PiS. "Szkodliwy i niepotrzebny, upolitycznienie rodziny"
Nowy instytut będzie monitorować politykę rodzinną i demograficzną (PAP, Marcin Bielecki)

Projekt powołania Polskiego Instytutu Rodziny i Demografii jest po pierwszym czytaniu w Sejmie. Utworzenie i działalność instytutu ma kosztować budżet 30 mln zł.

Dane, których szuka PiS, ma GUS

Na czele planowanej instytucji ma stanąć szef wybierany przez Sejm. Będzie miał dostęp do dokumentów w sprawach dotyczących rodzin, także zawierających nasze dane - wskazuje "Rzeczpospolita".

Jak podaje dziennik, instytut miałby monitorować politykę rodzinną i demograficzną, opiniować projekty ustaw, edukować społeczeństwo, mając na względzie fundamentalną rolę rodziny, szczególnie małżeństwa, dla ładu społecznego. Według gazety demografowie na projekcie nie zostawiają suchej nitki.

Zobacz także: 500+ nie podnosi dzietności. Jak można było wydać te pieniądze lepiej?

"Instytut jest niepotrzebny i szkodliwy. Analizy zmian legislacyjnych i ich skutków to zadania Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej. Dane o procesach ludnościowych gromadzi GUS, a naukowcy na uczelniach wyższych i w PAN prowadzą badania naukowe w licznych zespołach dobrze rozpoznawalnych w środowisku międzynarodowym. Mamy też Rządową Radę Ludnościową" – ocenia cytowana przez "Rz" honorowa przewodnicząca Komitetu Nauk Demograficznych PAN prof. Irena Kotowska.

Dodaje, że w ustawie chodzi o działania propagandowe oraz o to, by wydzielić na te cele środki. Według niej zamiast rzetelnej dyskusji o problemach demograficznych grozi nam dalsze jej upolitycznienie i uczynienie z rodziny kategorii walki politycznej.

Szerokie kompetencje prezesa

Jak podaje dziennik, instytut ma być państwową osobą prawną z prezesem na czele. Na siedem lat powoła go Sejm zwykłą większością głosów.

Prezes będzie mógł żądać wszczęcia postępowania w sprawach rodzinnych i brać udział w nich na prawach podobnych jakie przysługują prokuratorowi. Prezes będzie mógł więc np. brać udział w postępowaniach w sprawach nieletnich i administracyjnych dotyczących świadczeń na dzieci - czytamy w "Rz"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(20)
20 i do pracy
2 lata temu
DZIEŃ DOBRY ZMARNOWANO TO 1,5 MILIONA MŁODYCH RĄK DO PRACY KTÓRE MOGŁY PRACOWAĆ NA DOBROBYT KRAJU A NIE UDAWAĆ NAUKĘ NA PARAUCZELNIACH ! ZAWODY KTÓRE MOŻNA OPANOWAĆ W 2 MIES TRWAJĄ LATAMI A KRAJ POPADA W BIEDĘ, LUDZIE EMIGRUJĄ, DZIECI BRAK!!! I CO WSZYSCY TERAZ DO 67 DO PRACY ??? PODATKI DO GÓRY ??? HARACZE I ALIMENTY, ROZPAD RODZIN ??? UPADEK DEMOGRAFII ??? JEDYNE ROZWIĄZANIE i ŁATWE NA SZYBKO DO WPROWAZENIA TO; PAKIET ROZSĄDKU 1. szkoła podstawowa od 6 lat jeżeli oboje rodziców się nie sprzeciwi i maja powód 2. szkoła podstawowa 7 letnia i skrócone wakacje do 5 tygodni 3. szkoły średnie kończone zawodem, licea także 4. mature zdaje max 1/3 podchodzących a z poprawkami max 1/2 to prawdziwa selekcja 5. licencjat/inżynier 3 lata a magister kolejne 2 lata 6. koniec alimentów od rodziców w wieku 21 lat (do końca bieżącego kalendarzowego roku w grudniu) WNIOSEK TAKI SYSTEM POZWOLI; WYPUŚCIĆ NA RYNEK PRACY 1/3 osób po szkole branżowej już w wieku 17 lat 1/3 osób po technikum już w wieku 19lat 1/3 osób po liceach już w wieku 18 lat Wtedy na studia pójdzie 1/3 licencjaci/inżynierowie już w wieku 21 lat (tu definitywny koniec alimentów !!!!) Mgr już w wieku 23 lat TO MUSI BYĆ PILNIE WPROWADZONE A NIE = DODRUK, ZADŁUŻENIE KRAJU, MAŁE EMERYTURY, BRAK PRACOWNIKÓW, PRACA DO ŚMIERCI !
20 i do pracy
2 lata temu
DZIEŃ DOBRY ZMARNOWANO TO 1,5 MILIONA MŁODYCH RĄK DO PRACY KTÓRE MOGŁY PRACOWAĆ NA DOBROBYT KRAJU A NIE UDAWAĆ NAUKĘ NA PARAUCZELNIACH ! ZAWODY KTÓRE MOŻNA OPANOWAĆ W 2 MIES TRWAJĄ LATAMI A KRAJ POPADA W BIEDĘ, LUDZIE EMIGRUJĄ, DZIECI BRAK!!! I CO WSZYSCY TERAZ DO 67 DO PRACY ??? PODATKI DO GÓRY ??? HARACZE I ALIMENTY, ROZPAD RODZIN ??? UPADEK DEMOGRAFII ??? JEDYNE ROZWIĄZANIE i ŁATWE NA SZYBKO DO WPROWAZENIA TO; PAKIET ROZSĄDKU 1. szkoła podstawowa od 6 lat jeżeli oboje rodziców się nie sprzeciwi i maja powód 2. szkoła podstawowa 7 letnia i skrócone wakacje do 5 tygodni 3. szkoły średnie kończone zawodem, licea także 4. mature zdaje max 1/3 podchodzących a z poprawkami max 1/2 to prawdziwa selekcja 5. licencjat/inżynier 3 lata a magister kolejne 2 lata 6. koniec alimentów od rodziców w wieku 21 lat (do końca bieżącego kalendarzowego roku w grudniu) WNIOSEK TAKI SYSTEM POZWOLI; WYPUŚCIĆ NA RYNEK PRACY 1/3 osób po szkole branżowej już w wieku 17 lat 1/3 osób po technikum już w wieku 19lat 1/3 osób po liceach już w wieku 18 lat Wtedy na studia pójdzie 1/3 licencjaci/inżynierowie już w wieku 21 lat (tu definitywny koniec alimentów !!!!) Mgr już w wieku 23 lat TO MUSI BYĆ PILNIE WPROWADZONE A NIE = DODRUK, ZADŁUŻENIE KRAJU, MAŁE EMERYTURY, BRAK PRACOWNIKÓW, PRACA DO ŚMIERCI !!
20 i do pracy
2 lata temu
DZIEŃ DOBRY ZMARNOWANO TO 1,5 MILIONA MŁODYCH RĄK DO PRACY KTÓRE MOGŁY PRACOWAĆ NA DOBROBYT KRAJU A NIE UDAWAĆ NAUKĘ NA PARAUCZELNIACH ! ZAWODY KTÓRE MOŻNA OPANOWAĆ W 2 MIES TRWAJĄ LATAMI A KRAJ POPADA W BIEDĘ, LUDZIE EMIGRUJĄ, DZIECI BRAK!!! I CO WSZYSCY TERAZ DO 67 DO PRACY ??? PODATKI DO GÓRY ??? HARACZE I ALIMENTY, ROZPAD RODZIN ??? UPADEK DEMOGRAFII ??? JEDYNE ROZWIĄZANIE i ŁATWE NA SZYBKO DO WPROWAZENIA TO; PAKIET ROZSĄDKU 1. szkoła podstawowa od 6 lat jeżeli oboje rodziców się nie sprzeciwi i maja powód 2. szkoła podstawowa 7 letnia i skrócone wakacje do 5 tygodni 3. szkoły średnie kończone zawodem, licea także 4. mature zdaje max 1/3 podchodzących a z poprawkami max 1/2 to prawdziwa selekcja 5. licencjat/inżynier 3 lata a magister kolejne 2 lata 6. koniec alimentów od rodziców w wieku 21 lat (do końca bieżącego kalendarzowego roku w grudniu) WNIOSEK TAKI SYSTEM POZWOLI; WYPUŚCIĆ NA RYNEK PRACY 1/3 osób po szkole branżowej już w wieku 17 lat 1/3 osób po technikum już w wieku 19lat 1/3 osób po liceach już w wieku 18 lat Wtedy na studia pójdzie 1/3 licencjaci/inżynierowie już w wieku 21 lat (tu definitywny koniec alimentów !!!!) Mgr już w wieku 23 lat TO MUSI BYĆ PILNIE WPROWADZONE A NIE = DODRUK, ZADŁUŻENIE KRAJU, MAŁE EMERYTURY, BRAK PRACOWNIKÓW, PRACA DO ŚMIERCI !!!!
DZIECI = EMER...
2 lata temu
Naszym problemem nie są podatki tylko HARACZ zwany alimentami na dorosłego lenia udającego na 4 uczelni turystyki przestrzennej naukę a SĄDY I KOMORNICY tylko na nas ZARABIAJĄ i to jest PROBLEM !!! Nigdy więcej dzieci w tym systemie = PROMOCJA LENISTWA !!!
Zbrodnicza in...
2 lata temu
Celem tego instytutu będzie w pełni legalne mordowanie kobiet ciężarnych przez jego pracowników.