Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Nowych dróg jak na lekarstwo. Cztery razy mniej niż przed rokiem

11
Podziel się

Niemal bez nowych dróg na wakacje. Kierowcy dostaną tylko niewielkie odcinki.

Kierowcy dostaną niewiele nowych dróg na te wakacje.
Kierowcy dostaną niewiele nowych dróg na te wakacje. (GDDKiA)
bEqjzUjV

W połowie maja otwarty został 6,6-kilometrowy odcinek drugiej nitki obwodnicy Szczuczyna. Ten fragment ekspresowej S61 ma ułatwić podróżnym z centralnej Polski dojazd na Mazury. To jednak jedyna, jak do tej pory, nowo otwarta droga w tym roku - pisze "Gazeta Wyborcza".

Niestety wakacyjne plany drogowców są raczej skąpe. Kierowcy nie dostaną wielu nowych odcinków. Większość będzie zatem korzystać z tych co dotychczas, co może oznaczać ich zadławienie. Zwłaszcza że tegoroczne wakacje w kraju mogą okazać się szczególnie oblegane.

bEqjzUjX
Zobacz także: Obejrzyj: Wakacje 2020. Taniej za granicę, ale ofert będzie mniej

Większość w związku z epidemią nie wybierze zagranicznych wyjazdów. Będzie też raczej korzystać z własnego auta niż komunikacji masowej ze względu na mniejsze ryzyko zakażenia.

Co więc szykują dla kierowców drogowcy? Jak wylicza "Wyborcza", w lipcu ma być udostępnione ok. 15 km drogi ekspresowej S17 od obwodnicy Kołbieli do węzła Lubelska w pobliżu Warszawy. Do końca wakacji być może zostanie również otwarte 15 km autostrady A2 od autostradowej obwodnicy Mińska Mazowieckiego do węzła Lubelska. I to właściwie tyle wakacyjnego harmonogramu.

bEqjzUkd

Kolejne odcinki będą uruchamiane pod najprawdopodobniej po okresie urlopowym i w końcówce roku. W sumie do końca roku GDDKiA w planach ma udostępnienie ok. 100 km nowych dróg szybkiego ruchu oraz około 14 km dróg niższej kategorii. To jak podkreśla "Wyborcza", mniej więcej 4 razy mniej niż w poprzednim roku.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEqjzUky
KOMENTARZE
(11)
500
rok temu
Za to dzieci więcej.
Marian
rok temu
Tak, tak, Wyborcza nie zauważa, że wszystko na 3 miesiące stanęło, że organizacja, że finanse... Plemię Agorców szuka i patrzy, gdzie by tu przypieprzyć.
j-24
rok temu
Bo rządzą prawdziwe Nikifory Budownictwa....
bEqjzUkz
robota
rok temu
Przed "rządami" PIS, w ciągu roku kalendarzowego, ogłaszaliśmy kilkanaście - kilkadziesiąt przetargów: na dokumentację projektową lub na wykonawstwo robót budowlanych związanych z realizacją inwestycji drogowych. Roboty mieliśmy mnóstwo !!!! Teraz od kilku lat, mamy w ciągu roku 2-3 przetargi, część urzędników odeszła z pracy (albo naciski polityczne, albo zwolnieni z pracy bo nie ma co robić) i dalej nie ma perspektyw. Przygotowanie i zrealizowanie dużych inwestycji drogowych, to kilka lat pracy. Dzisiaj, rząd PIS doprowadził do tego, że ponad połowa urzędników zajmujących się robotami drogowymi siedzi i nic nie robi, bo po prostu nie ma nowych inwestycji w takiej ilości, jak było poprzednio. Nie mają nawet planu, co będzie w tym roku i latach następnych. Zarządami dróg rządzą politycy, lokalni działacze partyjni nie mający pojęcia o przygotowaniu inwestycji, projektowaniu i realizacji robót budowlanych.
jerzy
rok temu
Co ty bierzesz Przemuś że pieprzysz takie bzdury?