Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Paweł Pawłowski
|
aktualizacja

Obajtkowi grozi odpowiedzialność prawna? "Jest symbolem degrengolady"

W trakcie rozmowy z prof. Tomaszem Siemiątkowskim, ekonomistą ze Szkoły Głównej Handlowej, Paweł Pawłowski zwrócił uwagę, że Danielowi Obajtkowi może grozić odpowiedzialność karna m.in. za fuzję Orlenu z Lotosem czy za „cud przy dystrybutorach”. Czy istnieje możliwość jej uniknięcia? – Te wszystkie okoliczności, które pan redaktor wymienił, mogą skutkować postawieniem zarzutów czy odpowiedzialnością później cywilno-prawną, jak i karno-prawną. Zarówno pana Obajtka, ale nie tylko, bo i całego zarządu – stwierdził gość programu "Newsroom" WP. Wskazał też, że możliwości odpowiedzialności prawnej jest więcej, gdyż w ostatnim czasie wyszło, że Daniel Obajtek zaglądał do dokumentów tajnych bez stałego poświadczenia, a na podstawie jednorazowych pozwoleń. – Ustawa pozwala na wystąpienie o taką zgodę w szczególnych okolicznościach. Stąd też pytanie: co pisał we wnioskach? Jakie wskazał szczególne okoliczności? Może być nimi np. sytuacja, że wczoraj został prezesem, a...
rozwiń
178
Podziel się:
KOMENTARZE
(178)
POland
2 miesiące temu
Sześciokrotnie wyższe zyski i inwestycje Orlenu ,przejmowanie przez Orlen europejskich firm i wygranie przetargu na morskie farmy wiatrowe na Bałtyku, które przecież mogli budować Niemcy.To sól w oku antypolskich polityków. Niestety teraz to oni mają wpływ na polską gospodarkę , ale to nie ja wam wójta wybierałem.
Ewa
2 miesiące temu
No to objawił sie nowy ekspert od siedmiu boleści. Wysyp"nałkowcuf" co to wszystko wiedzą ale pomóc Polakom nie potrafią a "mędrkują i mędrkują"
maria
2 miesiące temu
polecam portal prawny od Wiedzy i Praktyki za łatwość dostępu do przepisów i orzecznictwa
chodzi lisek ...
2 miesiące temu
pawełek jak obajtek
RKRB
2 miesiące temu
To chyba ich powaliło
...
Następna strona