Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Odkrywka w Złoczewie. Nowy zarząd PGE powie ministrowi, że to nie ma uzasadnienia?

Przed kilkoma dniami zmienił się zarząd PGE. Na czele spółki nie stoją już ludzie ministra energii Krzysztofa Tchórzewskiego. Czy będą mieli odwagę uderzyć ręką w stół, gdy po raz kolejny pojawi się na nim projekt nowej odkrywki w Złoczewie?

Podziel się
Dodaj komentarz
(flickr.com)
Taki księżycowy krajobraz wkrótce może zająć kolejne tereny województwa łódzkiego. Odkrywka w okolicach Złoczewa każe zadać pytania o jej ekonomiczny sens

Jak pisze "Gazeta Wyborcza", uzyskanie przez państwową spółkę koncesji na otwarcie nowej odkrywki w Złoczewie (oddalonej od elektrowni w Bełchatowie o 50 km) to prosta droga do przedłużenia życia trującej instalacji o kolejne dziesięciolecia. "Tylko że za 10-15 lat nie będzie żadnych argumentów za jego spalaniem. Nawet, a może z perspektywy PGE zwłaszcza, ekonomicznych. Wydawanie kilkunastu miliardów złotych na odkrywkę, a także na dalsze wydatki na prawa do emisji CO2 i systemy odpylania/odsiarczania/odrtęciania spalin, to prosta droga na dno" – czytamy w "GW".

Gazeta ma nadzieję, że nowy zarząd uzna, że zamiast ładować miliardy złotych w nową odkrywkę, należy przeznaczyć je na realizację wyzwań, które PGE czekają już wkrótce. Za pięć lat skończy się strumień publicznych pieniędzy, więc najstarsze i najmniej efektywne elektrownie zostaną zamknięte.

Elektrownia PGE w Bełchatowie
Ogromne koszty odkrywki w Złoczewie, a efekty poniżej potrzeb

Obejrzyj: Koronawirus. Wiceminister ma radę dla Polaków wracających z Włoch

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
28-02-2020

lpTym których Rydzyk i TVPiS nie informuje właściwie uświadamiam, że obecnie najtańszy prąd jest z wiatraków. A PiS wstrzymał budowę wiatraków na lądzie … Czytaj całość

28-02-2020

ggwszystko się zmieni jak wichura połamie kilka wiatraków lub nagle zaskoczy anomalia zimy. Już wszyscy mówią że Polska to Afryka bo śniegu brak.

28-02-2020

ROMEKSpokojnie jeszcze trochę i uni nie będzie.

Rozwiń komentarze (16)