Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Odpady w czasach koronawirusa. Resort klimatu opracował nowe przepisy

Ministerstwo Klimatu przygotowało przepisy dotyczące gospodarki odpadami na czas trwania stanu zagrożenia epidemicznego w związku z koronawirusem. Zmiany dotyczą nie tylko odpadów medycznych, ale i komunalnych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Wiceminister klimatu Jacek Ozdoba zapowiada zmiany w przepisach dot. gospodarki odpadami

Ministerstwo Klimatu reaguje na sytuację związaną z koronawirusem w Polsce. Resort przygotował przepisy dotyczące gospodarki odpadami w trakcie stanu zagrożenia epidemicznego.

"Nowe przepisy obejmą gospodarkę odpadami medycznymi z kodem nr 18 i komunalnych - z kodem nr 20" - tłumaczy wiceminister klimatu Jacek Ozdoba w udostępnionym przez resort nagraniu.

"Decyzją wojewody, będzie możliwość odstąpienia od rygorystycznych przepisów dotyczących utylizacji, transportu czy też innego gospodarowania odpadami w trakcie trwania stanu zagrożenia epidemicznego" - podkreślił minister.

Jak dodał, najważniejsze jest bezpieczeństwo pracowników oraz obywateli. "Dlatego nasza inicjatywy będzie dawała możliwość specjalnego trybu, który będzie stosowany tylko i wyłącznie w uzasadnionych przypadkach. O szczegółach poinformujemy w najbliższym czasie" - podsumował Jacek Ozdoba.

Obejrzyj: Tarcza antykryzysowa. "To nie jest zamknięty projekt"

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
21-03-2020

Taka prawdaA jak określić urzędnika niższego szczebla który pismami zmusza podległą mu firmę do odbioru odpadów mimo wystąpienia "siły wyższej" i mimo … Czytaj całość

21-03-2020

niktNiech minister od wirusów rozkaże mu odejść!

22-03-2020

kiciKolejny pisowski arogant.

Rozwiń komentarze (139)