Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Open Finance i Home Broker będą zwalniać. Pracę stracić może ponad 400 osób

Do końca maja pracę stracić może maksymalnie 440 pracowników zatrudnionych w Open Finance i Home Broker. Największy pośrednik finansowy w Polsce tnie koszty w związku z kryzysem wywołanym koronawirusem.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Po zwolnienia grupowe sięgają kolejne firmy. (Fot: Arkadiusz Ziolek/ East News)

Koronawirus, a dokładniej skutki kryzysu gospodarczego wywołanego przez epidemię, sieje spustoszenie w wielu polskich firmach. Grupowe zwolnienia zapowiedział właśnie największy polski pośrednik finansowy. Pracę stracą osoby zatrudnione zarówno w Open Finance jak i w Home Broker.

Zarząd Open Finance w oficjalnym komunikacie poinformował, że w dniu 8 kwietnia 2020 roku podjął uchwałę o zamiarze przeprowadzenia zwolnień grupowych i rozpoczęciu procedury konsultacji w tej sprawie. Wypowiedzenia mają być wręczane pracownikom do końca maja.

"Zwolnienia grupowe obejmą maksymalnie 380 osób" - informuje Open Finance. Jako powód zwolnień zarząd wskazuje konieczność optymalizacji kosztów działania i redukcji kosztów zatrudnienia.

Informacja w sprawie zwolnień grupowych ma wkrótce trafić do odpowiedniego urzędu pracy.

Koronawirus to wzrost bezrobocia. Przedstawiciel pracodawców kreśli smutną wizję

Na tym nie koniec cięć w całej grupie finansowej.

Ruszyła procedura zwolnień grupowych w jednej ze spółek należących do Open Finance, a dokładniej w Home Broker. Pośrednik sprzedaży nieruchomości zamierza rozstać się z maksymalnie 60 osobami z załogi. Tutaj również ostatecznym terminem na przeprowadzenie zwolnień jest 31 maja. Wszystko przez konieczność cięć kosztów.

Grupa Open Finance jeszcze przed epidemią nie radziła sobie najlepiej. Najnowsze dane finansowe pokazują, że po pierwszych dziewięciu miesiącach 2019 roku nie udało jej się wypracować ani złotówki zysku. Co więcej, miała 15 mln zł straty netto. W analogicznym okresie poprzedniego roku była na plusie prawie 8 mln zł.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
08-04-2020

takie fakty, moi milinawet jeśli bezrobocie 2 razy zrośnie, to nie przekroczy bezrobocia za rządów PO-PSL 13-14%, a jeśli wzrośnie 4 razy, to będzie w okolicach bezrobocia … Czytaj całość

08-04-2020

PiotrNacigali ludzi to maja za swoje

08-04-2020

JanuszSorry, ale do czego byli potrzebni Ci pośrednicy? Statystyczny Kowalski nie zna się na skomplikowanych instrumentach finansowych, które są ryzykowne, … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (18)