Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Paweł Tanajno z zarzutami. Decyzja jeszcze w poniedziałek

Kandydat na prezydenta Paweł Tanajno usłyszał zarzuty naruszenia nietykalności osobistej dwóch funkcjonariuszy. Jeszcze dziś sprawą może się zająć sąd w Warszawie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Paweł Tanajno został zatrzymany przez Policję w sobotę podczas strajku przedsiębiorców

Jak pisze stołeczna "Gazeta Wyborcza", policja chce, by postępowanie wobec Tanajny odbyło się w procedurze przyspieszonej. To pozwoliłoby wydać sądowi decyzję jeszcze w poniedziałek, najpóźniej we wtorek.

Policja ma bowiem w takim przypadku 48 godzin na zebranie materiału dowodowego i przekazanie sprawy do sądu. Ten z kolei decyzję może podjąć w ciągu 24 godzin.

– Paweł Tanajno obszernie odniósł się do wydarzeń z soboty – mówi "GW" adwokat Jacek Wilk, który reprezentuje organizatora protestu przedsiębiorców. Jak dodaje, jego klient absolutnie nie przyznaje się do winy.

Obejrzyj: Strajk przedsiębiorców. Paweł Tanajno: Państwo PiS się wali na naszych oczach

Chce również, by sąd zajął się jego sprawą w "normalnym" trybie. – Chcemy, by sąd dokładnie zbadał tę sprawę. Sąd musi obejrzeć filmy, przesłuchać świadków. Złożymy wnioski dowodowe – zapowiada mecenas Wilk na łamach "GW".

Przypomnijmy, że Tanajno usłyszał zarzut naruszenia nietykalności dwóch funkcjonariuszy. Najpierw miał złapać jednego z policjantów za szyję, a z drugim miało dojść do przepychanki. Wszystko w ramach sobotniego protestu przedsiębiorców, którego kandydat na prezydenta był organizatorem.

Strajk przedsiębiorców wystartował w sobotę po godzinie 14:00. Zebrało się stosunkowo niedużo ludzi. Z obrazków przekazywanych przez media wynikało, że mogło ich być około stu. W tle można było usłyszeć lecącą z głośników najnowszą piosenkę Kazika pt. "Twój ból jest mniejszy niż mój".

Atmosfera była nerwowa, o czym informowaliśmy na bieżąco w money.pl. Po kilkudziesięciu minutach funkcjonariusze wyprowadzili Pawła Tanajno poza kordon, wsadzili do samochodu i wywieźli.

"Nie będzie przyzwolenia na atakowanie policjantów. Jeżeli ktoś wyciąga rękę na funkcjonariusza, zmusza nas do zdecydowanej reakcji. Potwierdzamy, że w związku z naruszeniem nietykalności cielesnej policjanta zatrzymany został Paweł Tanajno" - czytamy w komunikacie policji.

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
25-05-2020

997To nie przedsiębiorcy, to co tam protestowało to Pfetsiębiorpfcy, tacy ludzie z zespołem "przedsiębiorcy", normalni inaczej, niepełnosprawni … Czytaj całość

25-05-2020

NiktHahaha, demokracja wolne wybory :)

25-05-2020

utHahaha pionek wypadł za szachownicę

Rozwiń komentarze (3)