Notowania

Pieniądze z lokat wyparowały. Dyrektor tłumaczy, że oddała je, bo grożono jej śmiercią

Kielecki sąd pochylił się nad sprawą, która przypomina scenariusz filmu gangsterskiego. Prokuratura oskarża byłą dyrektor banku o przywłaszczenie 2,3 mln zł. Ona sama twierdzi, że oddała pieniądze, bo ktoś podający się za pełnomocnika banku groził jej śmiercią.

Podziel się
Dodaj komentarz
(WP.PL)
Sąd ustali, czy wersja dyrektor banku jest prawdziwa

Na ławie oskarżonych kieleckiego sądu zasiadła Cecylia R., przez lata dyrektor jednego z banków. Oskarżona jest o wyprowadzenie 2,3 mln zł z lokat założonych przez klientów. Ona z kolei wyjaśnia, że została do tego przymuszona.

Z jej wersji zdarzeń wynika, że w 2000 r. pojawili się w jej gabinecie mężczyźni, których miała okazję poznać kilka lat wcześniej. Przedkładając pełnomocnictwa od władz banku, zażądali od niej 5 mln zł. Podawali się za pracowników spółki inwestycyjnej, a pieniądze były potrzebne na dokapitalizowanie banku w związku z wejściem nowego akcjonariusza – relacjonuje kielecka "Gazeta Wyborcza".

Kobieta wypłacała też pieniądze z bankomatów
Pracownica banku wyprowadziła z niego pieniądze. Stracono kilka milionów złotych

Opłakany stan powietrza w Polsce. Prezes NIK podsumował wyniki kontroli

Kobieta wyciągnęła więc 2,2 mln zł z lokat klientów. Nie usatysfakcjonowało to rzekomych biznesmenów. Jeden z nich miał przystawić jej pistolet do głowy i grozić śmiercią.

Dyrektor przez długi czas utrzymywała istnienie debetu w tajemnicy. Z nowo zakładanych lokat spłacała te, które miały termin zapadalności. W końcu jednak intryga wyszła na jaw. Najwięcej stracił znany w Kielcach cukiernik – blisko milion złotych. Kielecki biskup czeka na zwrot 177 tys. zł.

Kobieta twierdzi, że została wrobiona i tak naprawdę to ona jest ofiarą całej tej sytuacji.

Jednego z podejrzanych zatrzymano, gdy próbował wypłacić w banku 450 tys. zł
Z prywatnego konta księdza "wyparowały" pieniądze. Skradziono mu 2 mln zł

Akt oskarżenia został wniesiony ponad 4 lata temu, ale nie wiadomo, kiedy sąd ustali, jak było naprawdę. Pokrzywdzeni klienci jeszcze długo mogą nie odzyskać pieniędzy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: oszustwo, bank, bezpieczeństwo klientów, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
01-02-2019

ankaNiezbyt rozumiem. Dyrektor banku to pracownik banku, zatem wobec klienta odpowiada bank, a pracownik wobec banku. Dlaczego zatem, gdy pracownik okrada … Czytaj całość

01-02-2019

PolakPrzepraszam , a skad ksiadz mial 2Miliony zlotych na prywatnym koncie?!!!!!!!! Przeciez zarabiaja 2500zl miesiecznie!!!!!

01-02-2019

HeheAle ściema! Kobieta powinna książki pisać

Rozwiń komentarze (166)