Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. KRWL
|
aktualizacja

PiS i PO zaproponowały członków do RPP. Wśród nich główny ekonomista dużego banku

16
Podziel się:

Prawo i Sprawiedliwość i Platforma Obywatelska przedstawiły sejmowych kandydatów na członków Rady Polityki Pieniężnej. Kandydatem PO jest główny ekonomista banku Credit Agricole Jakub Borowski. Natomiast PiS zaproponowała swoją posłankę, która z wykształcenia jest ekonomistką, Gabrielę Masłowską. W tym roku upływają kadencje aż trzech członków RPP.

PiS i PO zaproponowały członków do RPP. Wśród nich główny ekonomista dużego banku
Jakub Borowski zaproponowany pzrez PO do RPP (money.pl, money.pl)

Poznaliśmy dwie kandydatury na członków Rady Polityki Pieniężnej. Platforma Obywatelska zaproponowała do RPP głównego ekonomistę Credit Agricole Jakuba Borowskiego. Natomiast kandydatką Prawa i Sprawiedliwości jest ekonomistka i posłanka tej partii Gabriela Masłowska.

Duże zmiany w Radzie Polityki Pieniężnej w 2022 roku

W tym roku upływa kadencja aż trzech członków Rady Polityki Pieniężnej. Kadencja dwóch członków RPP wybranych przez Senat — Eugeniusza Gantara i Jerzego Kropiwnickiego skończyła się 25 stycznia 2022 roku. Z kolei trzeci senacki przedstawiciel — Rafał Sura — będzie urzędował do listopada 2022 roku.

Zobacz także: Hanna Gronkiewicz-Waltz: "Na Polskim Ładzie straciłam 400 zł"

Borowski i Masłowska zgłoszeni jako sejmowi kandydaci na członków Rady Polityki Pieniężnej.

Posłanka i była wykładowczyni szkoły Rydzyka

Gabriela Masłowska uzyskała tytuł magistra z zakresu problematyki rozwoju regionalnego na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie w 1974 r.

W latach 1974 – 1976 była asystentem w Instytucie Rolnictwa i Rozwoju Wsi Polskiej Akademii Nauk w Warszawie. W latach 1976 - 1980 pracowała jako nauczyciel akademicki na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie prowadząc wykłady z ekonomii.

W 1982 uzyskała stopień doktora nauk ekonomicznych. Pracowała m.in. w Katedrze Ekonomiki na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie. W latach 2006 - 2015 prowadziła wykłady w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu z polityki gospodarczej. Masłowska jest aktywną posłanką. Jest członkinią Komisji Finansów Publicznych.

PO proponuje głównego ekonomistę Credit Agricole

Jakub Borowski jest doktorem nauk ekonomicznych, specjalistą w zakresie polityki pieniężnej i integracji monetarnej. W 1998 r. ukończył studia magisterskie w Szkole Głównej Handlowej na kierunku bankowość i finanse; w 2009 r. uzyskał stopień doktora nauk ekonomicznych nadany przez Radę Kolegium Analiz Ekonomicznych SGH.

W latach 2002-2007 dr Jakub Borowski kierował Wydziałem Polityki Pieniężnej w Departamencie Analiz Makroekonomicznych i Strukturalnych NBP. W latach 2007- 2012 był głównym ekonomistą Invest-Banku i Kredyt Banku, a od 2013 pracuje na stanowisku głównego ekonomisty banku Credit Agricole.

W latach 2012-2015 dr Jakub Borowski był członkiem Rady Gospodarczej przy Premierze.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(16)
Uwolnic Polsk...
rok temu
Osoby po katolickich szkołach nie powinny pracować w świeckich urzędach i instytucjach !!
Uwolnic Polsk...
rok temu
Osoby po katolickich szkołach nie powinny pracować w świeckich urzędach i instytucjach !!
Darek
2 lata temu
Gabriela Masłowska z domu Szczuka (ur. 27 czerwca 1950 w Batorzu) – Już dawno powinna być na zasłużonej emeryturze. 72 lata to już jej dziękujemy.
hatjo
2 lata temu
Pani Hajka Gronkiewicz Waltz mówi, że na Polskim Ładzie straciła 400 zł. Toż to śmieszne. Jedna nieruchomość odhaczona więcej w ramach "reprywatyzacji" i będzie do przodu 10 mln... Ale pożalić się nie zaszkodzi...
podatnik
2 lata temu
I tak PRL bis wygląda od środka Jakub primo voto Berman tak jak tatuś, który był bratankiem Jakuba Bermana czyli Marek Borowski (ur. 4 stycznia 1946 w Warszawie) – komunista, polityk, wicepremier i minister finansów w latach 1993–1994, Marszałek Sejmu w latach 2001–2004, poseł na Sejm I, II, III, IV i VI kadencji. Skoro popiera rodzina na swoim to dlaczego nie jest w PSLu?