Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
orlen
09.03.2020 14:25

PKN Orlen. Spółka nadal traci - procedura przejęcia Lotosu wznowiona decyzję KE

PKN Orlen. Kurs spółki potaniały podczas piątkowej sesji o 2,52 zł. Negatywny trend ma związek z ogłoszeniem wezwania na akcje Spółki Energa.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Materiały prasowe)
PKN Orlen. Kurs spółki załamał się od momentu ogłoszenia wezwania na akcje spółki Energa (Fot: PKN Orlen)

PKN Orlen. Spółka nadal traci - procedura przejęcia Lotosu wznowiona decyzję KE

PKN Orlen stracił podczas piątkowej sesji ok. 4,43 proc., a jego akcje potaniały o 2,52 zł, osiągając minimum dzienne na poziomie 53,52 pln. Stanowi to przeciętny wynik na tle piątkowego indeksu WIG20, który stracił wówczas 3,18 proc. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 54,34 zł.

Oglądaj: Orlen szuka następców Kubicy. Umowa z Alfą gwarantuje młodym Polakom szkolenie

Kurs PKN Orlen załamał się od momentu ogłoszenia wezwania na akcje spółki Energa. Inwestorzy skojarzyli ten fakt z zaangażowaniem w energetykę opartą na węglu, co doprowadziło do przeceny, która później tylko zyskiwała na dynamice. Styczeń i luty upłynął pod znakiem spadków, a obecnie swoje do siły podaży dorzuca panika związana z koronawirusem.

PKN Orlen. Spółka nadal traci - procedura przejęcia Lotosu wznowiona decyzję KE

Przypomnijmy, że PKN Orlen ogłosił w grudniu wezwanie na 100 proc. akcji Grupy Energa. Jak tłumaczyły wówczas władze koncernu, "transakcja wpisuje się w obowiązującą strategię PKN ORLEN, zakładającą budowę silnego multienergetycznego koncernu, w tym dalszy rozwój obszaru energetyki".

Jednocześnie KE zatrzymała procedurę "stop the clock" wobec PKN Orlen, co oznacza, że wzowiono negocjacje w sprawie przejęcia Lotosu - poinformował prezes spółki (PKN Orlen - red.) Daniel Obajtek.

Tagi: orlen, finanse, gospodarka, akcje pkn orlen, energa
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
09-03-2020

WłodekAle obsrajtek z sasinem twardo robią swoje. Dwóch super ekonomistów. Uzdrowiciele gospodarki !

10-03-2020

KurskiObajtek zostanie bez majtek jak JESZCZE ma kaczynski co na to PORAŻKA prosisz komuniste o pomoc jasinski odprawę zwróciłes zlodzieje nigdy nie MAJĄ … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (2)