Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Przemysław Ciszak
|
aktualizacja

Płatne parkowanie pod okiem NIK. Część oznakowań niewystarczająca, pytanie o legalność opłat

7
Podziel się:

W 16 na 17 skontrolowanych przez NIK miast płatne strefy były organizowane z naruszeniem prawa. W skrajnych przypadkach nieprawidłowości w ogóle podważały legalność nakładania opłat na kierowców.

Płatne parkowanie pod okiem NIK. Część oznakowań niewystarczająca, pytanie o legalność opłat
(Materiały prasowe, ZDM Warszawa)

W 13 miastach strefy płatnego parkowania był oznaczone niezgodnie z przepisami – pisze "Dziennik Gazeta Prawna", który dotarł do najnowszego raportu Naczelnej Izby Kontroli. NIK sprawdził, jak funkcjonują strefy w 17 miastach.

Głogówek – brak oznaczeń o strefie płatnego parkowania, a miejsca postojowe oznaczone białą linią. Opole oznakowało miejsca jedynie innego rodzaju kostką brukową, nie namalowało jednak znaków poziomych. W niektórych miejscach w Łodzi i Gdańsku w ogóle brakowało znaków informujących o płatnym parkowaniu – wylicza "DGP".

Zobacz także: Obejrzyj: 3/4 mandatów za przekroczenie prędkości otrzymują kobiety? Zaskakujące wyniki badania:

Ustalenia NIK mogą posłużyć w indywidulanie wytaczanym miastom procesach, ale na zbiorowe odzyskanie pieniędzy dużych szans nie ma – twierdzą pytani przez dziennik prawnicy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(7)
ja
4 lata temu
czy pobieranie niezgodnie z prawe jakichkolwiek oplat nie narusza konstytucji?co robia ludzie odpowiedzialni za monitorowanie takich naruszeń prawa wszczynania postepowanb wobec naruszających? nie mozna karac ludzi przez organizacje lamiące prawo.
Jurek
4 lata temu
Firma EuroPark z Wrocławia, ma również siedzibę w Warszawie to przodujący oszuści i naciągacze. Zaparkowałem 3 lata temu auto we Wrzeszczu przy biurze Hossy nie było żdanych informacji,że parking od pewnego czasu zaczoł byc płatny ani nie było na miejscu parkometru. Dopiero po roku od zdarzenia postawiono duże widoczne tablice i zamontowano parkometr.Przez 3 lata wynajęta przez Europark kancelria Anety Kaczor z Wrocławia ścigała mnie żadając mandatu za brak opłaty. Po 3 latach otrzymałem nakaz komorniczy na kwotę 644 zł zapłatę za parkowanie i koszty sądowe. Mój błąd ,że nie odroczyłem terminu rozprawy sądowej, nie mogłem byc w tym czasie byłem poza krajem. jak się okazuje, że sędziowie nie czytają oświadczeń jakie ja wysłałem do sądu , że brak było oznaczeń itd. tylko dla świętego spokoju zasądzili karę. Nie chodzi mi tu o pieniądze ale o sprawiedliwość dlaczego [polskie sądy dają wiarę oszustą i naciągaczą z EuroPark Czy NIK nie powinien generalnie wziąść w obronę wszystkich poszkodowanych przez naciągaczy. Czy NIK wiedząc ,że firmy takie jak wrocławski oddział Europark wynajmuje kancelarie prawną bo wie, ze z nawiązką zarobi nie na parkowaniu tylko na mandatach . Czy może NIK stworzy stronę internetową gdzie ludzie oszukani będą mogli zgłaszać swoje uwagi
Tomasz
4 lata temu
W Poznaniu na ulicy Rybaki jest zakaz parkowania od godziny 18-8 co jest wyjątkiem w całej strefie płatnego parkowania, do tego o takich zasadach informuje jeden znak na początku ulicy zamiast oznaczenia całej strefy- straż miejska wali mandaty a sąd je egzekwuje wyrokiem nakazowym- skandal !!!
napisał
4 lata temu
Wieszcz przewidział. Powrót Taty.
Adam
4 lata temu
W Jaśle na podkarpaciu jeśli kartka za parkowanie spadnie zza szyby,nie ma komu tego wytłumaczyć,dostaje się nakaz zapłaty opłaty administracyjnej.Burmistrz Pabian oraz Komendant Wiśniowski twierdzą że nie ma mowy o odwołaniu które złożyłem tylko trzeba zapłacić bo taka jest wola miasta.Gdzie się można odwołać.