Notowania

Płatniku, 31 stycznia to ostatni dzień na złożenie ważnych formularzy podatkowych

31 stycznia to ważna data dla płatników. To ostatni dzień na przekazanie do urzędu skarbowego informacji o przychodach z innych źródeł oraz o dochodach i pobranych zaliczkach na podatek dochodowy w 2019 r. – przypomina w komunikacie Ministerstwo Finansów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Krajowa Administracja Skarbowa otrzymała już ponad 29,5 mln dokumentów od płatników (Fot: Leszek Szymański/PAP)

W tym dniu upływa również termin na przesłanie: informacji o wypłaconych podatnikowi kwotach z tytułu pełnienia obowiązków społecznych i obywatelskich (PIT-R), deklaracji rocznej o zaliczkach na podatek dochodowy (PIT-4R), deklaracji rocznej o zryczałtowanym podatku dochodowym (PIT-8AR), informacji o niektórych dochodach z kapitałów pieniężnych (PIT-8C).

Organy rentowe sporządzają do końca stycznia PIT-40A/PIT-11A czyli roczne obliczenie podatku/informację o dochodach uzyskanych m.in. z emerytur i rent.

Przegląd zmian prawnych wchodzących w życie w 2020 roku

Krajowa Administracja Skarbowa otrzymała już ponad 29,5 mln dokumentów od płatników. Jeżeli nie przesłałeś jeszcze informacji za 2019 r. do urzędu skarbowego zrób to jak najszybciej.

Agencja Rozwoju Regionalnego w Starachowicach- fundacja dedykowana lokalnym biznesom

Deklaracje za 2019 r. powinny zostać przygotowane na aktualnej wersji formularzy tj.: PIT-11(25), PIT-R(20), PIT-4R(9),PIT-8AR(8), PIT-8C(10). Oznaczenie wersji znajduje się w prawym dolnym rogu każdego formularza.

PIT-11, PIT-R, PIT-4R, PIT-8AR, PIT-8C dla urzędu skarbowego należy sporządzić i wysłać wyłącznie elektronicznie. Interaktywne wersje formularzy są dostępne na stronie www.podatki.gov.pl.

Ministerstwo przypomina, że tylko złożenie PIT-11 w wersji 25. formularza pozwoli na uwzględnienie tzw. ulgi dla młodych pracowników (tj. osób do 26 roku życia) w usłudze Twój e-PIT od 15lutego. Instrukcję jak sporządzić informację PIT-11 w tej wersji znajdziesz na stronie www.gov.pl/finanse.

Zmiany w sposobie wystawiania faktur już od 1 stycznia 2020 r.
Podatki 2020. "Fakturkę?". Od początku roku duże zmiany dla przedsiębiorców

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: ministerstwo finansów, urząd skarbowy, podatki, płatnik, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
30-01-2020

gluSzkoda że Ministerstwo nie zdążyło z elektronicznymi wersjami formularza PIT-16A którego termin ostateczny na złożenie również przypada na 31-01-2020. … Czytaj całość

30-01-2020

rembertTypowy bałagan w wydaniu PiS ....ale oni są niewinni ...

30-01-2020

sbsbsRydzyk znowu wyciągnął łapy po kasę

Rozwiń komentarze (7)