Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Płatniku, 31 stycznia to ostatni dzień na złożenie ważnych formularzy podatkowych

7
Podziel się

31 stycznia to ważna data dla płatników. To ostatni dzień na przekazanie do urzędu skarbowego informacji o przychodach z innych źródeł oraz o dochodach i pobranych zaliczkach na podatek dochodowy w 2019 r. – przypomina w komunikacie Ministerstwo Finansów.

Krajowa Administracja Skarbowa otrzymała już ponad 29,5 mln dokumentów od płatników
Krajowa Administracja Skarbowa otrzymała już ponad 29,5 mln dokumentów od płatników (PAP, Leszek Szymański/PAP)
bDBjXraZ

W tym dniu upływa również termin na przesłanie: informacji o wypłaconych podatnikowi kwotach z tytułu pełnienia obowiązków społecznych i obywatelskich (PIT-R), deklaracji rocznej o zaliczkach na podatek dochodowy (PIT-4R), deklaracji rocznej o zryczałtowanym podatku dochodowym (PIT-8AR), informacji o niektórych dochodach z kapitałów pieniężnych (PIT-8C).

Organy rentowe sporządzają do końca stycznia PIT-40A/PIT-11A czyli roczne obliczenie podatku/informację o dochodach uzyskanych m.in. z emerytur i rent.

bDBjXrbb

Krajowa Administracja Skarbowa otrzymała już ponad 29,5 mln dokumentów od płatników. Jeżeli nie przesłałeś jeszcze informacji za 2019 r. do urzędu skarbowego zrób to jak najszybciej.

Zobacz także: Agencja Rozwoju Regionalnego w Starachowicach- fundacja dedykowana lokalnym biznesom

Deklaracje za 2019 r. powinny zostać przygotowane na aktualnej wersji formularzy tj.: PIT-11(25), PIT-R(20), PIT-4R(9),PIT-8AR(8), PIT-8C(10). Oznaczenie wersji znajduje się w prawym dolnym rogu każdego formularza.

bDBjXrbh

PIT-11, PIT-R, PIT-4R, PIT-8AR, PIT-8C dla urzędu skarbowego należy sporządzić i wysłać wyłącznie elektronicznie. Interaktywne wersje formularzy są dostępne na stronie www.podatki.gov.pl.

Ministerstwo przypomina, że tylko złożenie PIT-11 w wersji 25. formularza pozwoli na uwzględnienie tzw. ulgi dla młodych pracowników (tj. osób do 26 roku życia) w usłudze Twój e-PIT od 15lutego. Instrukcję jak sporządzić informację PIT-11 w tej wersji znajdziesz na stronie www.gov.pl/finanse.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDBjXrbi
bDBjXrbC
KOMENTARZE
(7)
glu
12 miesięcy temu
Szkoda że Ministerstwo nie zdążyło z elektronicznymi wersjami formularza PIT-16A którego termin ostateczny na złożenie również przypada na 31-01-2020. Bałagan i nic więcej.
rembert
12 miesięcy temu
Typowy bałagan w wydaniu PiS ....ale oni są niewinni ...
Edek
12 miesięcy temu
Chciałem na tym tygodniu złożyć pit 28 ale nie ma do tej pory formularza... Bez komentarza
bDBjXrbD
sbsbs
12 miesięcy temu
Rydzyk znowu wyciągnął łapy po kasę
lulu
12 miesięcy temu
Zalozmy ze pieniadze ktos przekazal z Marsa to ak US skontaktuje sie z Marsem ? czy US ma deklaracje PIT ds pieniedzy z Marsa ! no i co !