Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac.
KRWL
|

"Po co starszej pani 70 metrów mieszkania?" Ksiądz chce wyrzucić lokatorów z kamienicy

442
Podziel się:

Lokatorzy jednej z kamienic w Wałbrzychu będą musieli ja opuścić. Parafia, do której należy nieruchomość, chce zrobić jej generalny remont, ale jednocześnie zamienić 18 mieszkań w 11 apartamentów. Niekoniecznie znajdzie się w nich miejsce dla dotychczasowych lokatorów.

"Po co starszej pani 70 metrów mieszkania?" Ksiądz chce wyrzucić lokatorów z kamienicy
Ksiądz chce zmienić 18 mieszkań w 11 apartamentów (Adobe Stock)
bEKARQCt

Mieszkają w tej kamienicy od kilkudziesięciu lat. Teraz będą musieli ją opuścić, a wszystko z powodu decyzji księdza z parafii ewangelicko — augsburskiej.

Kapłan chce, żeby zamiast 11 lokali mieszkalnych w kamienicy powstało 18 luksusowych apartamentów. Problem polega na tym, że taki generalny remont będzie wiązał się z koniecznością wyprowadzki części lokatorów, całą sytuację opisuje ”Gazeta Wrocławska”.

Lokatorzy mieli podpisane umowy najmu z gminą, ale ta w 1999 roku przekazała kamienicę parafii ewangelicko-augsburskiej. Strona kościelna zapewniała, że żaden z lokatorów nie będzie musiał opuścić swojego mieszkania. Jednak po ponad 20 latach sytuacja zmieniła się diametralnie.

bEKARQCv
Zobacz także: "Paragony grozy". Za granicą taniej? Ekspert wyjaśnia

W wałbrzyskiej kamienicy przy ul. Ruchu Oporu mieszkają seniorzy, którzy często zainwestowali pieniądze swojego życia w remont mieszkań wynajmowanych wcześniej od gminy, a po 1999 roku od parafii.

Proboszcz Waldemar Szczugieł motywuje wszystko koniecznością wykonania generalnego remontu. Jednej starszej kobiecie ksiądz szuka już nowego mieszkania, a druga seniorka ma zamieszkać z rodziną. Zdaniem księdza jest już mieszkań na rynku, więc część młodszych lokatorów powinna sobie poradzić.

bEKARQCB

Co z resztą seniorów mieszkających w kamienicy? „Po co starszej pani 70 metrów wysokiego mieszkania, które trzeba ogrzać” – pyta retorycznie ksiądz cytowany przez ”Gazetę Wrocławską”.

Zobacz także: "Paragony grozy". Za granicą taniej? Ekspert wyjaśnia

Czy po generalnym remoncie lokatorzy będą mogli wrócić do wynajmowanych wcześniej lokali? Szczugieł nie mówi "nie", ale w rozmowie z dziennikarzami podkreśla, że "teoretycznie tak, choć w praktyce różnie może być. To już będą zupełnie inne lokale”.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEKARQCW
nieruchomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(442)
Ula
2 miesiące temu
A bo
Gucio
4 miesiące temu
A może pastor a nie ksiądz? A, to by było zbyt mało chwytliwe. Dowalmy katolom, mimo że tekst jest o protestantach.
gość
4 miesiące temu
a ja się zapytam po co mojemu proboszczowi mieszkanie 3 pokojowe
bEKARQCX
Mariomax
4 miesiące temu
Jakim prawem gmina dała kamienicę czarnym i to jeszcze za darmo gdzie prokuratura
Anna 60
4 miesiące temu
Nie mogę pojąć tej pazerności depcze się wszystko co pod nogami i na ustach wynosi się Boga zabij nie pojmę
...
Następna strona