Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
MWL
|
aktualizacja

Pochód pierwszomajowy w Warszawie. Chcą zmian w prawie, aby zwalnianie z pracy związkowców było trudniejsze

60
Podziel się:

Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych postuluje zwiększenie uprawnień Rady Dialogu Społecznego i wprowadzenie zmian w prawie, pozwalających na zwalnianie z pracy związkowców dopiero po wyroku sądu - wynika z wypowiedzi Andrzeja Radzikowskiego, przewodniczącego OPZZ.

Pochód pierwszomajowy w Warszawie. Chcą zmian w prawie, aby zwalnianie z pracy związkowców było trudniejsze
Pierwszomajowy pochód Lewicy i OPZZ. Podczas przemówień poruszono m.in. postulat zwiększenia uprawnień Rady Dialogu Społecznego (East News, Piotr Molecki)
Postulujemy zwiększenie uprawnień Rady Dialogu Społecznego. Nie może też być tak, że związkowcy broniący praw pracowniczych są wyrzucani bez większych problemów z pracy. Zwolnienie takich osób ma następować dopiero po prawomocnym wyroku sądu - powiedział Radzikowski podczas obchodów Święta Pracy, występując przed warszawską siedzibą związku.

Dodał, że propozycję zmian ustawowych w tym zakresie, na wniosek OPZZ, złożył w Sejmie klub Lewicy.

Dalsza część artykułu znajduje się pod materiałem wideo

Zobacz także: "Solidarność" nie odstąpi od postulatu emerytur stażowych. "To kwestia wiarygodności prezydenta i PiS"

Petycja trafi do premiera Morawieckiego

Radzikowski zapowiedział też złożenie premierowi Mateuszowi Morawieckiemu petycji, która ma zawierać postulaty, wnioski i oczekiwania związkowców zrzeszonych w OPZZ.

Jak chronić migrujących pracowników przed wyzyskiem, a polskich przed dumpingiem socjalnym - to tylko ułamek nierozwiązanych problemów i zagrożeń, dlatego wzywamy rząd do prowadzenia partnerskich rozmów ze stroną społeczną. Związkowcy chcą i potrafią rozmawiać - powiedział szef OPZZ.

Jego zdaniem wciąż zbyt wiele osób pracuje na niepracowniczych formach zatrudnienia, co nie daje poczucia stabilizacji, prawa do płatnego urlopu czy norm ochronnych czasu pracy. "Negatywny wpływ na warunki pracy ma brak branżowych zbiorowych układów pracy. Zachęca to wielu przedsiębiorców do konkurowania warunkami pracy, a nie wydajnością czy organizacją pracy" - powiedział Radzikowski.

W niedzielę OPZZ wspólnie z Lewicą organizuje w Warszawie obchody Święta Pracy i pochód 1-majowy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
prawo
prawo pracy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(60)
ask
2 lata temu
W naszej rzeczywistości ZZ idą ręka w rękę z pracodawcami. Mitem jest, że bronią pracowników; bronią wyłącznie siebie i swoich lukratywnych stołków. W pełni zgadzam się z olo.
olo
2 lata temu
związki zawodowe powinny być wyprowadzone z zakladów pracy tak jak to jest na zachodzie . Funkcyjni związkowcy powinni otrzymywać wynagrodzenie ze skladek związkowców . Dopiero wtedy związek będzie bronił praw pracowniczych.
preczzmatolam...
2 lata temu
glosowalem na lewice od zawsze teraz za to co wyczyniacie nigdy juz na was nie zaglosuje ani moja rodzina. Trzeba najpierw rozliczyc i wywalic z pracy wszystkich zlodziei z mafi pisowskie i odebrac im wszystkie majatki dopiero bedzie mozna wprowadzac takie ustawy. Robicie wszystko by pomoc mafi pisowskiej.Na to nie ma zgody.
Gryfwald
2 lata temu
Co w obecnych czasach robią związki, nie sa potrzebne, ba są nawet szkodliwe o pasożytnictwie nic nawet nie mówię - zapytajcie górników jakie paniska są ze związkowców. Zlikwidować!
władek
2 lata temu
Związki zawodowe jak najbardziej ale poza zakładami pracy ! A tak Ci nieroby trzymaja się koryta za wszelką cenę nic naprawdę nie robiąc dla pracownika !
...
Następna strona