Podatek od paliw pokryłby trzy lata 500+. Fiskus zarobił na paliwach blisko 60 mld zł

121 mld zł wydaliśmy w ubiegłym roku na paliwa. Połowa tej kwoty poszła na podatki.

Obraz
Źródło zdjęć: © East News
Przemysław Ciszak

Popyt na paliwa rośnie czwarty rok z rzędu – pisze "Gazeta Wyborcza". W 2018 roku na stacjach benzynowych zatankowaliśmy 27 mln ton paliw.

W sumie przy dystrybutorach zostawiliśmy 121 mld zł. 59 mld zł zainkasował jednak fiskus. Z danych POPiHN wynika, że z VAT pobrano 22,6 mld zł, 30,6 mld zł z akcyzy i 6,1 mld zł z opłaty paliwowej.

- Ta kwota odpowiada trzyletnim wydatkom budżetu na program 500+ - zauważa na łamach "Wyborczej" dyrektor POPiHN Krzysztof Romaniuk.

Obejrzyj: Rekordowe wyniki PZU

Obroty na stacjach paliw wspomógł zakaz handlu. Niedzielne ograniczania spowodowały, że rozwinęły się stacyjne sklepy i niedzielny ruch. W sumie stacje zarobiły na produktach pozapaliwowych 15 mld zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Wybrane dla Ciebie