Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Krzysztof Janoś
Krzysztof Janoś
|

Podwyżki dla polityków. Marczuk się cieszy i mówi "nareszcie". A co z mrożeniem płac budżetówki?

682
Podziel się:

"Świetna decyzja" - pisze na Twitterze Bartosz Marczuk, wiceprezes PFR, chwaląc prezydenta Dudę i premiera Morawieckiego za podwyżki dla polityków. Odpowiada mu ekonomista Rafał Mundry, wytykając brak konsekwencji w mrożeniu płac.

Podwyżki dla polityków. Marczuk się cieszy i mówi "nareszcie". A co z mrożeniem płac budżetówki?
Posłowie wrac z dietami będą zarabiać po zmianach ponad 16 tys. zł. (Twitter.com, KPRM)
bECTFzSd

W piątek prezydent Andrzej Duda podpisał rozporządzenie ws. podwyżek pensji dla polityków. Od tego momentu praktycznie nie milkną komentarze w tej sprawie. Trudno się dziwić, zarobki polityków zawsze są gorącym tematem.

Zobacz także: Nowe restrykcje dla niezaszczepionych? "Należy chronić społeczeństwo"

Sieć podzieliła się na obozy, choć co widać gołym okiem liczba zwolenników tego rozwiązania jest dużo mniejsza od zwolenników. Wiceprezes PFR należy do tej drugiej. Na swoim Twitterze napisał: 

bECTFzSf

"Nareszcie. Kluczowe dla funkcji państwa. Osoby - w tym bardzo istotni wiceministrowie, zarobią więcej. Obecne ich pensje nie oddają skali odpowiedzialności i zaangażowania ze szkodą dla nas wszystkich. Bez względu na to kto rządzi, rzecz jasna".

Swój wpis kończy komentarzem "Świetna decyzja Andrzej Duda i Mateusz Morawiecki.

Pod tym wpisem zaroiło się od nieprzychylnych komentarzy. Bezpośrednio do słów Marczuka odniósł się ekonomista Rafał Mundry:

bECTFzSl

"Świetna decyzja" Zamrozić płace w budżetówce, a sobie dać podwyżkę 60 proc. Polski Ład jest super. Nie dziwię się, że rząd go tak bardzo zachwala :)" - napisał Mundry. Do swego komentarza załączył tabelę, pokazującą skalę podwyżek.

Jak z niej wynika, premier zamiast 14 tys. zarabiać będzie ponad 20 tys. zł. Pensja marszałka Sejmu i Senatu skoczy z 11 tys. zł do 20 tys. zł. Wiceministrowie zaczną zarabiać 16 tys. miesięcznie zamiast 10 tys. zł. Posłowie i senatorowie już z dietą zamiast 10 tys. zł będą mogli liczyć na 16 tys. zł.

Każda władza boi się tego tematu, bo nie jest to szczególnie popularne wśród wyborców, co widać w sieci. Zapewne też dlatego, by ciszej było nad całą sprawą, zmian w prawie, podwyższających zarobki, nie próbowano przyjąć w parlamencie. PiS zamiast tego posłużył się decyzją prezydenta.

bECTFzSm

- Podpis pod rozporządzeniem jest. Ustaliliśmy z premierem, że ja wydaję rozporządzenie; niezbędna jest kontrasygnata pana premiera i wszystko zostało dokonane - powiedział w piątek prezydent Andrzej Duda.

Rozporządzenie dotyczy tylko podsekretarzy stanu. Jednak zgodnie z obowiązującymi przepisami posłowie i senatorowie otrzymują wynagrodzenie równe 80 proc. pensji wiceministra w randze podsekretarza stanu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bECTFzSG
wiadomości
gospodarka
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(682)
................
miesiąc temu
Mój tata znał tego gościa...dziwny
europ
2 miesiące temu
Myślę że Duda już powinien być zdjęty z urzędu jako największy szkodnik dla narodu polskiego i osadzony w jednostce karnej o podwyższonym rygorze
12222
2 miesiące temu
I to jest ten nowy ład dla nich podwyżki dla nas podatki locdauny i szczeepinia niedługo przymusowe
bECTFzSH
STOP
2 miesiące temu
Zlodzieje .Oddac ukradzione pieniadze czerwcowym emerytom a nie sobie nabijac kabze. Na naprawienie krzywdy podobno panstwa nie stać , to jakim cudem stac na podwyzki.
WSTYDEM jest...
2 miesiące temu
że emeryci mają głodowe emerytury. Po 38-42 latach pracy starzy emeryci mają emerytury 1700 zł – 1900 zł, a nawet niższe. Czy to normalne ? Dziś emerytów / większość jest samotnych / nie stać ich na opłaty, leki, leczenie , życie. Drożyzna pożera waloryzacje i nic z tym nie robicie i nikogo to nie obchodzi. Jak wam nie wstyd, gdzie wasze sumienia, czy je macie ? Chyba NIE ! Leki dla emerytów płatne 100 %, drożyna jakiej nigdy nie było, brak wdowich emerytur, zasiłki pogrzebowe dalej nie zmienione, a wy sobie dajecie podwyżki ? Jak wam można wierzyć ? Zawiedliście nas bardzo ! Skandalem jest to, że dalej emerytów mających 2501 zł emerytury brutto do dziś nie zwolniono z podatku ! Zawiedliście nas bardzo tego po was się nie spodziewaliśmy ! Jak żyć przy tej drożyznie pytamy ?
...
Następna strona